Karta graf i Pamięć do P5VDC-TVM

Witam.

Potrzebuję podzespołów do płyty głównej P5VDC-TVM SE/S, a konkretnie Karty Graficznej oraz Pamięci.

Karta graficzna nie musi być wymagająca oraz 4Gb pamięci ram wystarczy w sam raz, lecz dokładnie nie wiem jakie mam zakupić.

Mogą być elementy używane.

Zestaw ma być dla kolegi studenta, któremu padł laptop.

Link do Płyty

Czy moglibyście mi coś doradzić?

Pozdrawiam.

Lepiej kupić inną płytę i złożyć coś lepszego, nawet wkładając tu "wymagającą " kartę graficzną nie wykorzysta jej przy bardzo słabiutkim pentium D, szkoda kasy w to pakować.

Procesor to mam Intel Dual Core 2.9Ghz, lecz nie jestem do końca pewny jaki dokładnie. Mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć jakie mogę zakupić do niego części, nie muszą być ani najlepsze, ani dobre, ani nowe bo komputer jak mówiłem jest dla kumpla studenta. :]

Zależy do czego ma służyć konkretnie, bo jak do gier to tak jak pisałem wyżej. Jak do internetu/filmów to karta pokroju Radeon HD 5450 wystarczy, płyta obsłuży max 2GB pamięci DDR 2 o częstotliwości 533MHz.

Komputer ma służyć głownie do przeglądania internetu oraz gier klasyków, pokroju HoMM.

Co do pamięci ram to mogę mieć maksymalnie 2gb DD2 533Mhz, czy mogę mieć np:

2x1Gb DDR2 400 MHz

2x1Gb DDR 400 MHz

Bo według opisu płyty na DDR2 jest max 2gb oraz na DDR jest 2gb max?

Tak, ale te pamięci nie mogą działać razem ze względu na inne napięcie, DDR 2 są szybsze więc wybór jest tylko jeden.