Karta graf, z pamięcią DDR3 do kompa bez obsługi DDR3

WITAM, obecnie posiadam karte graficzną Gigabyte GF 7600GS 512 mb ddr2 w komputerze z płytą główną Gigabyte GA 945P -S3 REV2 http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot … uctID=2432 , która nie obsługuje pamięci DDR3. W związku z wejściem GTA4 które wymaga karty 7900 minimum postanowiłem kupić w najbliższej przyszłości nową grafe, upatrzyłem sobie Gf 9600 gt 1gb DDR2. W sklepie którym kupowałem kompa dowiedziałem się że mogę do komputera który nie obsługuje pamięci ddr3 włożyć karte które ma pamięć ddr3.

Czy to możliwe?

mnie się wydaje że nie jest to możliwe, aby włożyć do pc którego płyta główna obsługuje ddr2 karte graf która ma ddr3 w sobie.

moj kumpel ma ta sama plyte główna i tez mial GF 7600 ,tak samo kupil 9600 1GB i mu śmiga bez problemu :o :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

jest to jak najbardziej możliwe, bierz model z DDR3, DDR2 jest cholernie wolna i mało wydajna.

Płyta główna nie obsługuje pamięci ram ddr3

Ale pamięci karty nie mają z tym nic wspólnego nawet możesz mieć i ddr5 :slight_smile:

nie wiem skąd w ludziach wziął się mit że pamięci na płycie głównej = pamięci na karcie graficznej…

Po co Ci gf 9600 do takiej płyty? Napisz jaki masz sprzęt.

Intel Pentium D 2.8GHZ

3GB RAM W DUALU

MONITOR 22" SAMSUNG SM225MW (rozdzielczość 1680x1050)

napęd dvd

karta dzwiękowa zintegrowana

głośniki creative 5.1

mysz i klawiatura logitech mx 600/3200

dzięki za odpowiedzi.

duża różnica w wydajności jest pomiędzy kartami GF 260/280 A serią 9600 i 9800?

Tak bardzo duża, tylko że ze względu na twój zabytkowy procesor możesz nie poczuć różnicy, dodatkowo prawdopodobnie byś musiał zmienić zasilacz.

Do kart serii 9600/9800GT/8800GT wystarczy 512MB pamięci na pokładzie, należny unikać kart z pamięciami DDR2 bo są sporo wolniejsze od DDR3. Karta, która ma 1 Gb DDR2 będzie sporo wolniejsza od karty która ma 512 MB DDR3.

procesor może I nowy nie jest ale ma 2.8ghz , chciałbym wymienić na c2d ale c2d xtreme 2.9ghz kosztuje prawie 3000zł a niejestem nienormalny by tyle dać za procesor a chcę mieć procesor przynajmniej 2.8ghz albo więcej gdyż nowe call off duty wymaga już proce c2d 2.8ghz na xp a dla visty 3.2…

rozważam też kupno procesora wolnieszego ale chciałbym go podkręcić ale niewiem czy na tej głównej płycie uda się podkręcić jakieś core2duo do około 3gbz…

co do zasilacza to wiem że trzeba go wymienić…

z\akładając ten topic chciałem się dowiedzieć czy moge wstawić karte z ddr3 na pokładzie. a że teraz już wiem że można to napewno wezme ddr3…

A po co Ci Core2 Extream? O.o Kup sobie Core2Duo 8400, który kosztuje okolo 600zł. a od Twojego 2,8GHz , core2duo 2GHz jest wydajniejszy, mi na Core2 Duo 7350 2GHz, Call of Duty 5 chodzi na max detalach i nie ścina.

chętnie ale musiałbym płyte główną wymienić- nieobsługuje go :slight_smile:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … uctID=2432

Pamięci na karcie graficznej nie mają prawie nic wspólnego z pamięciami na płycie głównej. Obie “porozumiewają” się bardzo rzadko - tylko jak karta nie wyrabia, to czasem korzysta z części pamięci RAM na płycie głównej. Ale tutaj typ pamięci wpływa tylko i wyłącznie na szybkość transmisji danych, z tym że trzeba wziąć pod uwagę, iż jeśli karta nie wyrabia to nawet ddr15 jej nie pomoże :smiley: Karta porozumiewa się z płytą za pomocą PCI-Express (przynajmniej te nowe modele) a nie za pomocą pamięci RAM, stąd ta różnica nie ma w ogóle znaczenia.

A ten procek co masz obecnie to jest jedno czy dwurdzeniowy? Bo ja mam dwurdzeniowy też Pentium i też D, tyle że z dopiskiem “DualCore”. Jeśli masz dwa rdzenie to nie widzę sensu wymiany: 2,8GHz to wcale nie jest mało jak na 2 rdzenie.

Zabrzmiało to tak jakby mogły się bezpośrednio porozumiewać :]

RAM porozumiewa się z KONTROLEREM RAMU, a takie urządzenie jest oddzielnie na karcie graficznej/ na procesorze/płycie głównej i obsługują różne pamięci.

Kontroler ramu na karcie graficznej ma z reguły dużo szerszą magistralę, a same pamięci dużo większą przepustowość, przez co ram na karcie graficznej potrafi być i 10krotnie wydajniejszy od systemowego.

Gdy karcie graficznej brakuje własnej pamięci to wtedy musi się odwoływać do pamięci systemowej <- jest to wielkie zło ponieważ jeśli pamięci nie brakuje ciągle, ale np co ponad 5 sekund to średnia liczba klatek na sekunde jakie potrafi zrenderować karta nie spadnie znacznie, ale gra będzie się “przycinać”, przez co porównania wersji tych samych układów graficznych z różną ilością równie szybkiej pamięci na podstawie średnich fps’ów potrafi być nieco mylące.

Są też celerony 2 rdzeniowe w architekturze core ale to wcale nie znaczy że są lepsze od 3ghz venice…

mam procesor 2 rdzzeniowy - pentium D (dual core)…