Karta graficzna 100-150zł używana - jaka?

Witam

 

Chciałbym wymienić w swoim komputerze karte graficzną. Zdaje sobie sprawę, że nie pogram na nim w najnowsze gry na nie wiadomo jakich ustawieniach, ale zależy mi, aby znaleźć jak najbardziej wydajną grafikę pasującą do reszty podzespołów w cenie maks. 150zł.

 

Płyta główna: ThinkCentre M55e

Procesor: Intel Core 2 Duo E4700 @ 2.6GHz

RAM: 2x1GB DDR2

 

Doradziłby ktoś coś przyzwoitego w tej cenie? Grafika oczywiście używana, bo nowej w tej cenie to na pewno nie trafie.

Cofam to co napisałem. Ten komputer zmieści kartę graficzną pełnego rozmiaru czy tylko low profile? Zmierz długość śledzia jeżeli nie wiesz. Jaki zasilacz w tym komputerze jest?

Jeśli HD4850 to wyłącznie na pamięciach GDDR5.

@ADR1991,

Obecnie mam takiego klocka: http://www.gigabyte.pl/products/upload/products/1177/491d_6.jpg / http://www.nvnews.net/articles/gpu_world_tour_2006/images/systems/gigabyte_x1600.jpg

więc myślę, że każdą tam upchnę :slight_smile:

A zasilacz z tego co wyczytałem z nalepki to:

Delta Electronics, MAX 280W, więc chyba nie najlepszy z tego co mi się wydaje, ale w przyszłości planuje mordenizacje zasilacza także dobrze, żeby jakiś czas utrzymał nową grafikę, a w przeciągu miesiąca bym wstawił jakiś mocniejszy zasilacz. Nie było z tym problemu?

 

@goldeneye456,

A czemu tylko i wyłącznie GDDR5? Właściwie jaka to różnica w grafikach czy DDR3, czy DRR5 ?

 

Dzięki za pierwsze propozycje i zainteresowanie tematem :wink:

Do HD4850 min firmowy zasilacz 400 W.

 

 

Karta jest wydajniejsza na pamięciach DDR5

 

Szukaj coś z HD5750/6750 - może ten zasilacz sobie poradzi?

Ja na Twoim miejscu pierw kupiłbym mocniejszy zasilacz, a później grafikę HD5770, albo HD6770.

A jest szansa, że ten zasilacz pociągnąłbym z miesiąc na nowej grafice? Z tego co widziałem na forum elektroda to zasilacz nie znajduje się na czarnej liście, a jest nawet w rekomendowanych, z tym, że trochę za mało mocy ma. Grafiki HD5750 i HD6750 minimalnie wykraczają poza mój budżet który jest bardzo ograniczony, natomiast HD4850 idzie znaleźć w tej cenie. A co byście powiedzieli o 8800GTX albo 9600 GT?

8800GTX albo 9600 GT to już stare karty. W każdej chwili mogą paść, szkoda pieniędzy na nie. HD4850 GDDR5 będzie dobrym wyborem, jeśli nie możesz dołożyć do HD5750/HD6750.

 

Twoje ryzyko, napisałem do tej karty min dobry 400W.

Ok rozumiem, dzięki za odpowiedzi. W takim razie trzeba szukać HD4850 + zainwestować jeszcze w mocniejszy zasilacz.

Pozdrawiam.