Karta graficzna 250-300 PLN

(Kubiak25) #1

Witam.

Jak w temacie, szukam grafiki około 250-300 zł

Karta nie będzie podkręcana, może być AMD jakoś mnie słabe stery nie przerażają :wink:

PCI-E, nie wiem co tu jeszcze dodać

konfiguracja

QUAD Q6600 4x2.4 GHz

GIGABYTE GA-946GM-S2

4GB ram

zasilacz mam 'no name' ale go wymienię na coś lepszego

co polecacie?

(Owca 92) #2

grafika to 8600GT ale najpierw wymieniłbym zasilacz a potem dołożył do conajmniej 9600GT bo w tym przedziale cenowym grafiki nie nadają się do dzisiejszych gier ale już za 390 tak!

ps. zestaw market?

(Kubiak25) #3

nie no sam się staram coś złożyć

jak czasami trochę przeglądam allegro i jakieś testy to zastanawiam się nad np. hd 3650

(Owca 92) #4

a tą konfiguracje to już masz czy planujesz kupić??

(Goodprogram) #5

Grafa

Dwa razy wydajniejsza od tej wyżej.

:x

Dla ciebie jak grac to musi byc all na full, taa ? ...

Jak bedzie "zaledwie na srednio-wysokich" to po co gierkę w ogóle odpalac ...

Wymien go zanim kupisz grafe.

(iwa nike) #6

zasilacz kup min. MODECOM MC 400w ,

za 300zł masz już 8800gs..

(Kubiak25) #7

nie no planuję

ale jak tak napisałem to moje posty znalazły się w koszu :wink:

bo mój blaszak sie już do niczego nie nadaje

ale ta konfiguracja już raczej zostanie :wink:

dobra powiedzmy 250-350 PLN

karta graficzna i jakieś za przeciw no i (byłbym wdzięczny) za jakieś linki do testów itp.

a jak gierka chodzi na low na 1024 (tak jak wiedzmin np.) ale mam płynnie to gram :wink:

(iwa nike) #8

nie no spoko wymień tylko ten zasilacz na MODECOM MC 400w i kartę kup 8800gs...na tej karcie zagrasz raczej we wszystkie gierki na na max detalach (no oprucz crysis)

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=8880g ... 0&strona=3 tu masz test

(Owca 92) #9

ile masz kasy (zakładam że mało quad - 500zł płyta 200 ram 200 karta 300) bo ta konfiguracja jest naprawdę tragiczna.. za 1600zł masz coś takiego

ceny esc.pl

Będzie to dużo wydajniejsze niż to co złożyłeś no i się nie rozleci z no name zasilaczem

(Kubiak25) #10

no dobra aluzję przyjąłem :wink:

ale mi chodzi o grafkę (zasilacz ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC ok tego też szukałem ale to tam na marginesie)

a grafika to tylko ten 8800gs? żaden AMD się nie nadaje ?

a co do ceny tego zestawu to nie chcę wydawać od razu całej forsy (czyt. wyciągać tyle od starszych)

tylko tak trochę stopniowo najpierw to (żeby sie już dało coś na tym robić) a potem nowa płyta, ramy itd to jest rozwiązanie na jakieś pół roku potem znowu zacznę wymieniać)

(Goodprogram) #11

ATI jak już.

Do grania lepsze sa karty nVidii.

(Kubiak25) #12

amd, ati to przecież to samo (ati jest przecież wykupiona przez amd wiec...)

czyli w tej cenie liczy się tylko 8800gs ?

(Goodprogram) #13

No ta ale karty nazywają sie ati, ale mniejsza z tym,

Taa, nic innego(wydajniejszego) nie znajdziesz.

(Kabuto1378) #14

W cenie 300-350 liczy się tylko 8800GS/9600GSO jest dwa razy wydajniejsza od 8600GT/Radeon3650. Idealna karta dla kogoś kto chce od czasu do czas się czymś rozerwać przy grze na tej karcie będziesz mógł sobie pograć nawet w Crysis "high" 1280x1024, skoro nie jesteś wymagający. A z Quada zrezygnuj a jeżeli już to weź zasilacz lepszy sprawnościowo niż Modecom 400W czyli OCZ 500W za 180-190zł ze względu na to iż 4-rdzeniowce żerają kupę prądu. A tak poza tym weź zestaw Owcy.

(Kubiak25) #15

ok

ale mimo wszystko

a np. HD 3850 ?

wolę sie popytać niż potem nie wiedzieć :wink:

(Kabuto1378) #16

3850 ma wydajność podobną do 8800GS czyli jest 2-krotnie wydajniejszy od 8600GT. Przy czym 8800GSjest wydajniejszy i można go dostać nawet za ok.295 zł.

Zrezygnuj z Quada bo wątpię byś mógł wykorzystać jego moc, kup np. e7200 w zamian za to kup sprawniejszy zasilacz i/lub 8800GS.

(Kubiak25) #17

więc dziękuje

8800gs dobra dzięki

nad zmianą quad na zwykłe core 2 się zastanowię

dzięki za rady i szybkie odpowiedzi

temat z mojej strony wyczerpany :wink:

pozdrawiam