Karta graficzna- 7600GS taktowania

(Mateusz 931) #1

Witam! Mam karte graficzną Galaxy 7600 GS i z tego co widzę mają one standardowe taktowania rdzenia 500MHz moja miała 600MHz od początku. Dlatego wiążę się z pytaniem jak powinno być ? Bo nie wiem czy kręcić rdzeń czy nie. Aha czy są może gdzieś opinie użytkowników jak podkręcali ten model ?

(Błażej) #2

Jak karta na ddr3 to masz dobrą karte do kręcenia

Bez problemu dojdziesz do taktować lepszej wersji GT a nawet podkręcisz lepiej

Co do opinii to forum.purepc.pl , karty graficzne i poszukaj tematu dotyczącej twojej karty

(Mateusz 931) #3

Tak tak na DDR3

Tylko czemu wszędzie gdzie patrze to powinno być 500Mhz na rdzeniu w standardzie a ja miałem 600Mhz ? Dlatego nie wiem jak kręcić teraz rdzeń:slight_smile:

(Tomektomczak45) #4

Metodą prób i błedów w Riva Tuner odpalasz miernik temperatury krecisz powoli o 50mhz i za kazdym razem odpalajac gre sprawdzając czy masz artefakty czy nie i badając temperature 8) jesli wkońcu wyskoczą artefakty resetujesz komputer i teraz obniżasz o 10mhz odpalajac gre za każdym razem i tak do stabilnosci ;]

(Mateusz 931) #5

Testuje w 3dmarku06 ... myślę że to wystarczy ? Już doszedłem do ustawień 645/783 i nie zaciął się w 3dmarku06 czyli dalej będę jechał? Czy może być tak że w 3dmarku się nie zaciął a w grze mogą arty wyskakiwać?

(Bardock9) #6

Spokojnie możesz jechać dalej.

(Mateusz 931) #7

Podkręciłem na 639/823(1646)

Musiałem zmniejszyć rdzeń. I co dziwne przy ustawieniach 650/823 w 3dmarku06 zero zacięcia ...a włączyłem 3dmarka03 i od razu zacięcie przy pierwszym teście. Potem stopniowo obniżałem i dopiero przy 639 na rdzeniu nie zawiesza się. Myślę że pamiątki jeszcze pójdą.

Czemu niby w nowszym 3dmarku wszystko było ok a w starym już karta zawieszała sie ?

Może lepiej potrenować karte w grach (np. Wiedźmin?)

Bo coś widzę że te 3dmarki to lipa jakaś.

(Błażej) #8

Czasem się wiesza w smarkach czasem w grach