Karta graficzna a eBay czy warto kupować?

Witam, może z niecodziennym pytaniem, ale właśnie się zastanawiam jakie jest realne ryzyko kupowania kart graficznych na eBay’u bo jestem zainteresowany kupnem no nie oszukujmy się za małe pieniądze jakiejś karty graficznej.
Stąd teraz moje pytanie, jakie są “ale” podczas kupowanie na wspomnianej platformie i czy jest sens zabawy w to?
np. na oku mam taką kartę:

niby śmieszne pieniądze jak dla mnie (chociaż mogę się mylić dlatego pytanie również do was czy się opłaca)
przesyłka za darmo, zwrot kosztów w razie problemów
ale jednak jest ten strach przed kupnem :smiley:

W tej cenie to jedynie chiński gtx 1060, z modyfikowanym BIOSem. W praktyce jakieś stare karty GTX7X0 albo jeszcze starsze, tylko przedstawiające się jako 10X0 ze zmodyfikowanym chłodzeniem imitującym te z serii 10.

tylko tutaj zauważyłem, że wysyłka jest z Wielkiej Brytanii czyli w tym miejscu też jest szansa na trafienie Bubla?

Poszukaj na allegro, a też znajdziesz i nawet nie będziesz musiał czekać na przesyłkę z UK tylko będziesz miał z PL.

kopać po alledrogo, jak i olx mogę codziennie, i szczerze? nic ciekawego nie znalazłem, mówimy oczywiście o karcie graficznej za max 400zł z przesyłką

Bo u nas takie kwiatki są zgłaszane i kasowane dość szybko. Jak chcesz to zamów i powiedz jak było.

wstrzymam się na razie i zobaczymy opinię innych czy warto

Pomyśl przez chwile sam, gdyby to była prawda, to czy te karty byłby dostępne? Wyprzedałyby się szybciej niż bilety na koncert Justina Bibera. Poza tym w tej cenie to nawet nie dostaniesz używanego 1050 :smiley: wiec o czym tutaj w ogóle dyskutować.

W ogóle sam sprzedający budzi zaufanie - 0 komentarz, rejestracja 1 kwietnia :smiley:.

tylko nie mówiłem, że chcę tą kartę tylko, że mam ją na oku, a cały ten temat był związany z samym zakupem karty graficznej na platformie ebay.
i może to być nawet 2gb gtx 650ti bądź inny z rodziny raedon.

No to jeśli mówimy o ofertach które na kilometr nie zalatują scamem to zakup jest bezpieczny tak samo jak na wszystkich innych serwisach. Ludzie kupują i rzadko kiedy słyszy się o jakiś oszustwach, nawet na aliexpress znajomemu przysłali drona za 5$ i o dziwo latał :smiley:.

Tylko biorąc pod uwagę oferty jakie wynajdujesz - na podstawie tej jednej, to prawdopodobnie znajdziesz się w tym mały % osób które zostaną naciągnięte i oszukane.

albo równomiernie mogę być tym bardzo małym % szczęściarza, ale jak sam w to mało wierzę.
A co wynajdowania ofert, była pierwsza strona jaką sprawdziłem, więc zanim kupiłem wolę się zawsze upewnić, więc trochę rozumu jeszcze jest (chyba)