Karta graficzna a nowy monitor

Witam, mam troche przestarzaly sprzęt komputerowy, ale jestem zmuszony wymienić monitor więc zwracam się do was z pytaniem:

Monitor LG’22 cale będzie działał mi poprawnie pod karte graficzną Radeon 9250 ?

http://www.proline.pl/?p=LG+22+W2243S-PF - parametry monitora.

Słyszałem o jakiś aktualizacjach sterowników karty tak aby ona działała pod format obrazu 16:9, prawda to może ?

Raczej nie powinno być problemu :slight_smile: Pobierz tylko najnowsze sterowniki. Gdyby nie było prawidłowej rozdzielczości w ustawieniach (PPM na pulpit > Właściwości > Ustawienia), to wtedy trzeba dodać tą rozdzielczość w ustawieniach karty graficznej

Pytanie skąd pobrać te najwnosze sterowniki szukając przez google są jakieś sterowniki z 2008 roku tylko i to jeszcze na stronach niezbyt pewnych, nie potrzebnych problemow z kartą nie chcial bym mieć więc fajnie by było gdybyś podał jakiś link.

Nie chce zasmieać forum nowymi tematami więc napisze tutaj, bo to też o mojej karcie graficznej, ale tym razem ze strony technicznej - mam problem z połaczeniem kabla od monitora do karty, ponieważ nie mam jednego bolca od wejścia karty, niewiem dokładnie jak to nazwać, wiec zrobiłęm zdjęcie: http://i35.tinypic.com/aw5jfc.jpg jak widać prawa strona jest luźna kabel od monitora trzymie się tylko na tym jednym lewym bolcu, czasami mi się pokazują nie ciekawe kolory na monitorze, przed zakupem nowego monitora chcial bym się dowiedzieć czy nie moge tego w jakiś sposób naprawić, bo mam świadomość że moge w ten sposób zepsuć nowy monitor. Panowie jakaś rada ?

Nie wiem ile to wejście jeszcze Ci pochodzi.W końcu połączenia mogą się rozlutować…

Mogę to w jakiś sposób naprawić ?

Przeszukałem cale google za nowymi sterownikami do tej karty i nic niemoge znaelśc.

Radeon 9250 ma bodajże jeszcze wyjście cyfrowe DVI i tam podłączysz nowy monitor :slight_smile: Sprawdź czy masz takie wyjście jak na tym obrazku: http://culturacion.com/wp-content/uploa … 09/DVI.jpg

Dla Twojej karty to będą najnowsze sterowniki: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ … _38185.exe (ze strony ATi)

Zgadza się mam takie wejście DVI, potwierdzenie: http://i37.tinypic.com/4hwl0z.jpg

Wchodząc na ten link nic się nie pobiera tylko przekierowuje mnie na tą strone: http://support.amd.com/us/403/Pages/leech.aspx w nagłówku strony widnieje tekst:

Jeśli Tobie pobiera z tego linka to wyśli mi to może drogą mejlową karolpdk@o2.pl

Możliwe że przejściówkę będziesz musiał kupić(jeśli monitor był pod tamto gniazdo).

Niestety nie wyśle pocztą, bo ten plik waży około 46MB :stuck_out_tongue:

Prawdopodobnie link wygasł, więc wejdź na tą stronę: http://support.amd.com/us/gpudownload/P … 00-xp.aspx i kliknij w link “Catalyst Software Suite”. To sterowniki dla XP 32bit.

Dostane chyba kabel z wejsciem DVI, monitor który chce kupić bedzie miał oba wejscia, podłączenie kabla DVI do monitora wystarczy ?

Tridex - te sterowniki na pewno pod moją karte graficzną ?

Tak jeśli masz Windows’a XP 32bit :slight_smile: Jak na razie nie instaluj. Gdy będą problemy z rozdzielczością to wtedy zainstalujesz :slight_smile: