Karta graficzna a płyta główna

Witam! Mój kuzyn chce wymienić części w komputerze zaczynając od karty graficznej, a mianowicie Geforce Gt 440(prawdopodobnie Gigabyte). I mam pytanie czy płyta główna Asus P5VDC-TVM/SE. Zastanawiam się czy ta płyta będzie pasować do tej karty. Pozdrawiam.

Jeśli się na modernizacji komputerów nie znacie to podajcie jaki sprzęt teraz macie (łącznie z marką i mocą zasilacza). Ktoś na pewno doradzi co wymienić i czy to się w ogóle opłaci.

Będzie pasować, ale podaj cały sprzęt oraz moc, markę oraz model zasilacza. BTW: ta karta do mocnych nie należy, do gier się nie nada.

Na tą chwilę wszystkiego nie powiem, ponieważ kuzyna nie ma w domu i nie wiem dokładnie, ale procesor to intel® celeron® cpu 3,2ghz

Dodane 07.01.2012 (So) 20:51

Na tą chwilę wszystkiego nie powiem, ponieważ kuzyna nie ma w domu i nie wiem dokładnie, ale procesor to intel® celeron® cpu 3,2ghz

Słaby ten procesor, podaj jaka jest reszta i ile ma funduszy - może się coś innego wymyśli.

Rzecz w tym, że jego narazie stać na samą kartę graficzną i może wydać do 300 zł. I widzi mu się ten Geforce mi w sumie też.

Słaby jest, lepiej HD4850/HD4870 (używka), bo ten GF to słabiak straszny. Fakt, że te które podałem będą blokowane przez procesor, ale gdy i tego wymieni - karta rozwinie skrzydła. Chyba, że kolejną wymianę planuje za dwa lata to nie opłaca się kombinować i wziąć HD5670

Właśnie przeglądałem jeszcze inne karty graficzne i zauważyłem HD5670. Możliwe, że właśnie tego weźmiemy. Co do procesora to w niedługim czasie zamierza kupić AMD x3. Ale nie rozumiem co ma w sobie ten Gf, że nie nadaje się do gier. Możecie mi wytłumaczyć dlaczego?

X3, ale Phenom, Athlon, wersja na AM2, AM3?

I jaki posiada zasilacz, bo bez tego nie ma co wybierać.

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Wybierz sobie :

HD5670 vs HD6670 - jak widać ta druga trochę wydajniejsza, a cena zbliżona.

HD4870 vs HD6670 - ta pierwsza wydajniejsza

GT440 vs HD6670 - jak widać ta druga prawie że miażdży tą pierwszą.

To chyba jednak HD6670. I będzie pasowała to płyty głównej, tak?

Jeśli ma złącze PCI to tak. A z tego co widzę to posiada.

Jeszcze mam pytanie co do mojego sprzętu. Otóż ja powoli zacznę zbierać na procesor intel core i5 2500k, a następnie GeForce 560 Ti. Uważacie, że będzie to dobre połączenie.

Dodane 07.01.2012 (So) 22:25

Jeszcze mam pytanie co do mojego sprzętu. Otóż ja powoli zacznę zbierać na procesor intel core i5 2500k, a następnie GeForce 560 Ti. Uważacie, że będzie to dobre połączenie.

Może być, ale do tego procesora jeszcze musi być płyta główna na chipsecie P67/Z68 (ok. 400zł) oraz RAM na DDR3 :smiley:

Karta graficzna - będzie OK, ale zależy kiedy kupisz bo za 2-3 miesiące będzie HD7xxx które będzie miażdżyć GTX’y

Wiem, że będę musiał wymienić płytę główną, ale kartę graficzną może uda się jeszcze kupić pod koniec tego roku. A na kartę chcę wydać do 900 zł. Zobaczymy, jak co to się dopytam. Dzięki za pomoc.:slight_smile:

Koniec roku :smiley: To wtedy będą GTX6xx oraz HD7xxx a na horyzoncie już będa GTX7xx oraz HD8xxx :smiley:

Może i będą, ale ja chcę się zmieścić w tej cenie:D

sla17, tak każdy karze czekać na te HD7xxx, ale czy one nie będą w pizdu drogie jako “nowość” ??? Wiem że kolega ma budżet do 900 zł, ale widziałem ludzi którzy polecają czekać na HD7xxx z budżetem 300 zł :stuck_out_tongue:

Więc sytuacja będzie dokładnie jak teraz. Ludzie będą czekać na HD8xxx, chyba że AMD tą serię skopie :stuck_out_tongue: HD7xxx będą powszechnie dostępne, GTX6xx też a starsze będą powysprzedawane i w sklepach no w miarę ciężko dostepne. Chyba, że leżaki :smiley:

Postaram się tym nie martwić na tę chwilę. Jak wyjdą nowsze modele, a za tym obniżki cenowe to zapytam się wrazie czego:p