Karta graficzna a sygnał HDMI

Ile Twoja karta ma wyjść i jakie? Jak podłączasz monitor?

Tak. Taką mam kartę. Ale jednak chyba nie do końca bo w opisie tej karty jest jedno złącze DVI a ja mam kilka złącz na tej karcie, w tym jedno mHDMI.

Obecnie mam monitor HP w2007v i pod niego podpiętą tą kartę w komputerze. Poza tym w karcie jest złącze HDMI-mini, inne takie niebieskie oraz w kratkę. Monitor podpięty pod to standardowe niebieskie.

Takie mam wejścia: https://images.morele.net/i1064/631465_2_i1064.jpg

Dziwne, bo ja karty z takim zestawem portów znaleźć nie potrafię. Ewentualnie zostaje kwestia podłączenia TV stosując adapter bądź kabel DVI -> HDMI.

Spróbuję jeśli nie splajtuję finansowo przez to rozwiązanie. Gdzie podłączyć DVI a gdzie HDMI? Czy to nie pogorszy jakości odbieranego sygnału? Czy jest kabel od telewizora HDMI a do gniazda DVI?

To chyba oczywiste - DVI masz w karcie graficznej - HDMI w TV. :slight_smile:

Nie, bo i jedno, i drugie rozwiązanie jest interfejsem cyfrowym. Jedyna różnica jest taka, że HDMI przesyła też dźwięk; DVI zaś sam obraz.

Zawsze można popytać znajomych, czy takowego nie mają.

Tak.

1 polubienie

Przewód dotarł i wszystko działa. Wygląda na to, że jednak chyba z tym portem mHDMI coś było nie tak. W każdym bądź razie jestem już na ostatniej prostej z tym telewizorem i mam pytanie: jak zwęzić ekran bo mi wychodzi poza telewizor przy takiej rozdzielczości jaka mnie interesuje.

W moim Panasonicu jest taka opcja. Nie pamiętam jak się nazywa, poszukaj w ustawieniach tv.

Rozdzielczość proponuję ustawić na taką, jaką natywnie obsługuje telewizor. W innym wypadku prawdopodobnie będzie przeprowadzał upscaling/downscaling co może wpłynąć na pogorszenie obrazu. Proporcje ekranu ustawiasz przyciskiem aspect (pomiędzy sleep i info na pilocie). Jeśli nie, to na pewno jest to opisane w instrukcji obsługi, której mi się nie chce czytać za ciebie :wink:

Pany… nie chodzi mi o zmianę rodzaju wyświetlanego ekranu a o to, że obraz wychodzi mi poza ekran. Aspect nic nie zmienia.

Pewnie w menu serwisowym telewizora. Na własną odpowiedzialność.

Ustawiłeś klonowanie ekranu czy rozszerzony?

Dziękuję wszystkim za pomoc. Już wszystko jest okej. Można zamknąć.
Co do ostatniej prostej: wystarczyło zmienić ustawienia HDMI na PC.

1 polubienie

Trochę dziwne, że chciałeś mieć podłączony PC pod telewizor w trybie AV a nie monitora.
Wielu ludzików tak podłącza też konsole i potem dziwi się, że obraz jest taki brzydki, gdzie w trybie monitora uzyskuje się znakomitą poprawę parametrów obrazu, poprzez eliminację większości zbędnych poprawiaczy obrazu, wystepujących nawet w dedykowanym trybie GRA.

1 polubienie

Co do konsoli, już mi żadna nie będzie potrzebna prawdopodobnie już nigdy. Taką mam nadzieję, za sprawą Nvidia Shield.

mogę też ci podpowiedzieć że jak chcesz podłączyć do laptopa możesz użyć usb typu c ja tak podłączyłem jak coś :wink:

sory że tak późno xd :slight_smile:

logika

@Radek68
Radziu… czy ty w tym temacie też bawiłeś się datami? :joy:

Nie, tylko w tamtym.