Karta graficzna a sygnał HDMI

Witam. Chcę podłączyć 50" LED 50LUN58K do karty graficznej GeForce GTX 750 Ti. Do telewizora kabel HDMI - do karty graficznej mini HDMI. I właśnie mam na ekranie telewizora: brak sygnału po ustawieniu odpowiedniego programu. Karta jest sprawna a ten sam przewód po podłączeniu telewizora z aparatem cyfrowym działa normalnie. O co chodzi? Jak rozwiązać ten problem?

Wybacz proste pytanie. Czy w menu wyświetlania (Fn + F8) wybrano odpowiedni ekran ?

Szczerze to nie. Nawet nie wiem o co chodzi. W instrukcji też nic na ten temat nie ma. Myślałem, że wystarczy podłączyć pod HDMI1 kablem od komputera, wybrać w telewizorze HDMI1 i będzie hulać. Tak jest chociażby z konsolą czy na plaźmie tak miałem.

Myślałem, że podłączysz, i działa.
To co mam zrobić?

  1. Napisz jaki masz system operacyjny.
  2. Próbowałeś podłączyć inny monitor z HDMI?
  3. Próbowałeś przy wpiętym kablu wyłączyć (nie usuwać) kartę graficzną z Menedżera Urządzeń i włączyć ponownie?
  4. Czy w Panelu Nvidia wykrywa oba monitory (tzn. monitor i TV)?
  1. System Windows 7 Ultimate Service Pack 1 64-bitowy system operacyjny.

  2. Nie, bo nie mam innego monitora ani telewizora z HDMI.

  3. Spróbowałem jak napisałeś, ale nic to nie daje.

  4. Powinno, ale nie. No chyba, że źle szukam. Jeśli powinno wykryć automatycznie to nie wykrywa, a jeśli trzeba coś gdzieś mu zapodać aby poszukał, to nie wiem gdzie.

  1. Jaką masz wersję sterowników Nvidia?
  2. Czy instalowałeś pełny pakiet sterowników (wraz z Nvidia Audio HDMI)?
  3. Jaka płyta główna?
  4. Aktualny BIOS i sterowniki?
  1. 418.91
  2. Tak
  3. gigabyte ma770t-ud3p
  4. tak

Na stronie Nvidia

Wersja: 430.64 WHQL
Data wydania: 2019.5.9
System operacyjny: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit
Język: Polski
Rozmiar pliku: 492.03 MB

Możesz spróbować najpierw pobrać najnowsze sterowniki i wykonać Czystą Instalację, pojawia się ta opcja w momencie analizy aktualnych sterowników po uruchomieniu instalacji.
Ewentualnie usunięcie sterowników programem DDU a potem zrobić nową instalację od zera.

Możesz dać linka do tych sterów?

GeForce Game Ready Driver

Sterowniki zainstalowane z wyborem czystej instalacji. Co teraz?

Restart :wink:
Czy problem ustąpił?
Czy sprawdziłeś Panel Nvidia, a w nim ustawienia Wyświetlania wielu monitorów?
Czy wykrywa drugi ekran?

Jest tak samo ale mam opcję: rygorystyczne wykrywanie monitorów.

edit: pospieszyłem się, to nic nie daje

Jest jakiś program w którym można sprawdzić czy aby na pewno gniazdo jest sprawne i czy w ogóle je wykrywa? Samo gniazdo, nie to że coś jest pod nie podłączone.

  1. Sprawdź czy w Menedżerze Urządzeń wykrywa dwa monitory.
  2. Jakie masz porty w karcie i ile? (zdjęcie tyłu albo dokładny model karty, samo GF 750Ti nie wystarczy)
  3. Należałoby brać pod uwagę również niewłaściwy lub uszkodzony kabel.
  4. Próbowałbym zamieniać porty w TV, masz ich 4, oraz w karcie graficznej.
  1. Nie wykrywa
  2. nie mam jak zrobić zdjęcia ale to jest ta karta firmy palit z jednym wiatrakiem
  3. Kabel jest nowy - kupiony z telewizorem
  4. Oczywiście to robiłem w telewizorze. W karcie jest tyko mini-hdmi i nie ma zwykłego HDMI

Na kilku forach odnalazłem, że problemem była izolacja wtyku kabla mHDMI lub osłona gniazda w karcie przez co wtyczka nie jest włożona w 100% do gniazda

Jeszcze opis HDMI No Signal Connection Issue [Solved]
Sterowniki już masz, sprawdź inne podpowiedzi.

Żadne z rozwiązań, które podałeś nie działa - większość opcji sprawdziłem zanim jeszcze tutaj napisałem. Ale podłączyłem inny telewizor pod tą kartę i też nie działa. Stąd pytanie, dlaczego pytałeś o to, czy inne telewizory również nie działają pod tą kartą.

Hej,

Bo to może oznaczać, że uszkodzony jest albo kabel HDMI, albo sama karta graficzna bądź jeden z jej portów.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kabel jest raczej sprawny bo pod aparatem działa normalnie. I został kupiony w salonie jako nowy.

Natomiast w karcie mam tylko jedno łącze HDMI i to mini. Samą kartę i jej port sprawdzał specjalista i wygląda na to że wszystko jest sprawne.

Co robić? Pomocy

A kto jest producentem tej karty? Bo chyba nei Gigabyte?