Karta graficzna,a zasilacz

Witajcie!

Posiadam kartę graficzną FX5500 oraz zasilacz Colorsit350W. Zamierzam kupić GF7300Gt zatem chciałbym wiedzieć czy mi uciągnie tą grafE? Jaka jest różnica w poborze mocy pomiędzy moją starą kartą graficzna a nowa?

Na Twoim miejscu bym wymienił np. na Modecom MC400.

Niestety zasilacz ten nie należy do najlepszych. Możesz mieć przez niego kłopoty (nawet na tej karcie), wszystko zależy też od reszty sprzętu.

Wiem że to nie są cuda.

Proc:Sempron3100+

ram:512

dysk:80gb caviar

mobo:Msi k8t neo-V

grafa:Fx5500

zasiłka:Colorsit350W

Czy duża jesr różnica poboru mocy między tymi kartami? Co może się stać gdy podepne karte 7300gt do płyty gł?

zobacz na www.benchmark.pl i dalej na gpu. poszukaj kart i zobacz.

Z tym zasilaczem ? Na pewno nic dobrego.

Wystarczy nawet jak kupisz Fortron’a 350W za 50,- i będziesz miał spokój.

Problemem nie jest 350W, to wystarczy spokojnie. 7300GT nie jest prądożerny. Problemem jest jakość zasilaczy firmy Colorsit.

No dobrze ale co się stanie?

W najlepszym wypadku powoduje zawieszki, restarty, nie działanie napędów itp. Jak zasilacz nie wyrabia, może z czasem powodować puchnięcie (i wylewanie) kondensatorów na płycie głównej, przez złe parametrami zasilania. Gdy zasilacz wysiada nagle, najczęściej niszczy jednocześnie płytę główną (czasami uszkadza tylko bios). Może uszkodzić też inne elementy zestawu i wiele, wiele innych problemów. Ilość problemów poruszanych codziennie na tym forum pokazuje, że nie warto ryzykować.

A ja Was chciałem zapytać tak z ciekawości, dlaczego we wszystkich tematach w których występuje problem z zasilaczem większość proponuje MODECOMY?? Przecież na tej “czarnej liście” pisze : “uważajcie na modecomy feele - nie polecamy ich zbytnio, choć na czarną listę też się nie nadają”, więc tak do końca nie wiadomo czy są dobre czy nie… Tak samo goodprogram napisał : “Wystarczy nawet jak kupisz Fortron’a 350W za 50,- i będziesz miał spokój”, “czarna lista” - " fortrony z allegro bardzo często sie psują", jeżeli z allegro sie psują to w sklepach są jakieś inne? Pytam tylko tak z ciekawości czy chodzi tu o cenę czy o coś innego?

Dla Ciebie lista zasilaczy: http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Modecom Feel i Modecom MC to co innego.

Acha dziękuję bardzo za szybką odp…;] A co sądzicie o firmie Trust? Ja mam taki wlaśnie zasilacz, nigdzie o nich nic nie pisze, mało popularne czy co?

Nie miałem z nimi styczności, ale podejrzewam, że są na poziomie zasilaczy typu Feel , Tracer i Codegen.

Trust to też szort… miałem z nim doczynienia u kolegi… zmierzyłem napięcia to skakały :confused:

dudpis , na forum najczęściej polecamy te zasilacze:

Fortron 350W

Modecom MC-350 / MC-400

OCZ StealthXStream 500W

Corsair HX520

Enermax Pro82+ 425W

Antec EarthWatts 380W

one są zaufane i sprawdzone i jeszcze nikomu się nie spaliły…

Panowie a czy gdy zasilacz posiada filtry przeciwprzepięciowe i przeciw pożarowe to również istnieje możliwość spalenia innych podzespołow? Czy mój zasilacz posiada takie filtry?

Istnieje, to tylko zabezpieczenie przed problemami pochodzącymi z sieci energetycznej. Dobrze mieć zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe.

Polecam lekturę wątku równoległego, gdzie kiepski zasilacz zniszczył (uszkodził - wylał kondensator) płytę główną: viewtopic.php?f=13&t=241895

Co powiecie o tym zasilaczu?

http://www.allegro.pl/item356988150_leg … _12mc.html

dobry ale mógłby być lepszy…

Lepszy fortron, ale szukaj pewnej aukcji, fortrony z allegro są bardzo często po naprawach lub są to podróbki tudzież są uszkodzone

Chieftec zły?? Ja raczej już nię będe więcej zmieniał w tym kompie może kiedyś ramu dorzuce zatem nie chce zbyt dużo dokładać do interesu…