Karta graficzna ( artefakty ), jaką kupić nową?

Witam.

Sprzęt mam następujący :

Amd Phenom II X4 965 3.4 GHz

970 Extreme 3 

Patriot Gseries ( 2x2Gb )

Geforce Gigabyte GTX 470, który kończy swój żywot

OCZ 600W ( OCZ600MXSP )

 

Zaczęły mi się pojawiać artefakty podczas samego włączonego pulpitu, gdy córka spróbuje włączyć swoją grę od razu wywala blue screena. Kartę wyczyściłem i zmieniłem jej pastę lecz nic to nie dało. Z tego co wyczytałem to niestety po prostu karta kończy swój żywot. Potrzebowałem bym nowej pod w/w zestaw z naciskiem na budżet - im mniej tym lepiej. Od jakiegoś czasu w żadną grę nie gram, jedynie córka w Star Stable :stuck_out_tongue: Oczywiście nie wykluczam iż kiedyś w coś chciałbym zagrać. Jak do tej pory na tej karcie udało się mi grać nawet w GTA V więc chciałbym by nowa karta nie była gorsza od tego GTX’a 470. Zawsze pozostaje wzięcie sprzętu na raty tak więc nie musi to być karta za 100-200 zł… Lecz im mniej tym lepiej :wink: Dobrze by było gdyby na nowej karcie szło pograć w jakieś nowe gry, może kiedyś mnie znów weźmie na granie :stuck_out_tongue:

 

Pozdrawiam

 

Używaną: GTX 560, nową GTX 750  ti, pod ten procesor będą wystarczające.

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli lepsza byłaby która ? 

Zakładając że lepsza 750 to brać z 2GB czy 4GB ramu ?

Ta jest dobra: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser.