Karta graficzna - artefakty

Witam,
Posiadam Grafikę AMD Radeon HD6950 2GB GDDR5 i jej wadą są Artefakty.
Ogólnie gdy się ją włączyło odrazu wyświetlały się artefakty, ale postanowiłem ją wygrzać w kompie i jest tak, że nie pojawiają się artefakty tylko, że gdy odpali się grę i zaczynamy w nią grać robi się obraz z artefaktami i zwiecha na amen. Czy dłuższe wygrzanie karty coś pomoże? Prosze o pomoc.

Nie zaszkodzi już jej w niczym. Zrób grzanie zgodnie z przepisem w piekarniku, nie “w komputerze” (?). Tego już i tak nie ma sensu nieść “do serwisu”… :wink:

a jak wygrzeje ją kompie to coś się stanie?

  1. Nie wygrzejesz w kompie, nie osiągniesz temperatury odpowiedniej i prawdopodobnie nie ułożysz prosto.
  2. Po wygrzaniu w piekarniku w najgorszym wypadku nie wstanie, tak na 99,99%. Musiałbyś mieć pecha by cos uszkodziła.

Ok Dzięki.

a tak dokładnie to 190 Stopni na 8min?

  1. Obejrzyj:
    https://www.youtube.com/watch?v=tDnXqLcFU2M

  2. Wyrzuć kartę do kosza.

  3. Zbieraj na nową.

Piekarnik nie zaszkodzi, wymiana na rx 570 lub 580 bo jest w podobnej cenie, na pewno pomoże.

Tak naprawdę wygrzanie w piekarniku to ostateczność jak nam nie szkoda karty, która i tak nie działa lub ledwo działa. To ma na celu tylko i wyłącznie przedłużenie życia tej karty do momentu wymiany na coś innego. Wygrzanie daje czasem kilka miesięcy na ewentualne uzbieranie pieniędzy. Niestety pewne grono “ekspertów” uważa wygrzewanie za perfekcyjny sposób naprawy. Mało tego. Wiele serwisów tak właśnie “naprawia” karty i kosi za to pieniądze. Rebailing, taki prawdziwy kosztuje dosyć sporo i nie warto go robić na antykach pokroju HD 6xxx.

Patrząc na twórczość autora wątku obawiam się, że w najlepszym przypadku skończy się na stopionym plastiku z niewymontowanego wcześniej chłodzenia karty.

Jak poczyta trochę o tej metodzie i nie zrobi tego “na hurra” to może coś z tego będzie. Pierwszy lepszy poradnik powie mu co trzeba osłonić folią, czego nie robić i jak przygotować kartę. Ile dzisiaj jest wart taki 6950? 100 zł?

Mniej niż wyniosłaby naprawa, to i albo sprzedaje jako uszkodzony (20-30 zł dostanie?), albo piecze i liczy, że ze 3 miesiące zyska na zebranie… :wink:

Wygrzewanie na artefakty? Eeee - nie wydaje mi się. Autorze - a takich metod próbowałeś?

Wiem chyba o co chodzi.
Odłaczyłem sieciówkę z kompa i grałem i nic nie wyskoczyło. Jak mialem tą sieciówkę jak łączyłem z grą na mecz to artefakty i zwiecha, nawet jak wyszukiwalem coś w wyszukiwarce.

Ktoś coś wie coś na ten temat?

Może to koparka. Przy aktywnym łączu internetowym obciąża kompa.

Ale przy grafice geforce 9600GT 512mb gddr5 nie ma takiego czegoś. Nie jest to koparka.

… i co z tego wynika? Dla mnie nic, Inne karty, inne sterowniki, inny pobór mocy.
Jeżeli jeszcze nie zrobiłeś diagnozy karty weź jutro do szkoły/pracy id aj znajomemu niech odpali na 2 komputerze i będziesz miał 100% pewność karta, czy coś innego w sprzęcie. Od tego powinieneś zacząć standardowo, nie od odpiekania. :wink:

Skoro na 9600GT git, to może zasilacz się męczy.

Właśnie miałem taki przypadek z r9 270x 2gb gddr2 i nie dawno zmieniłem zasilacz z 500w na 550w i jest inaczej.