Karta Graficzna Asus Radeon R9 270X DirectCU II TOP nie wyświetla nic na monitorze

Na opakowaniu piszę “Intel H61/rev.2.1” więc domyślam się, że muszę ściągnać wersje biosa dla 2.1

Tak powinna to być wersja Rev 2.1 - jednak upewnij się że na płycie też jest takie oznaczenie.

Ok ja zaraz wracam.

Tak , lepiej.

Łukash! Nie uwierzysz! Udało mi się… Wątpię że update BIOS’a pomógł ale nie wiem… może coś dał. Wczoraj już mi się bawić nie chciało bo byłem nagrany przez tą kartę… lecz teraz zaraz po wstaniu zabrałem się do kombinowania. Na 1 szej próbie nic, więc pozamieniałem kabelki itp… ale znowu nic. W końcu byłem wku…rzony po nie przespanej nocy i kartę BARDZO MOCNO docisnełem(niewiem czy to jest poprawnie napisane…) z każdego kątu. I co ? Po wciśnieciu klawisza startującego komputer, “ujżałem” logo bios’a itp! Ale uczucie :smiley: Karty mają myślę jakieś wady i trzeba je ch**ernie mocno docisnąć. 

Gdy czytałem fora angielskie/ polskie to pisali żeby porządnie docisnąć ale dla mnie porządne dociśnięcie karty graficznej/ części komputerowej- to jest takie, gdy (w tym przypadku) karta zaskoczy na miejsce i nie będzie luzów. 

Już po 2 próbie miałem chęć wyciągnięcia komórki i zadzwonienia do serwisu… jednak obejdzie się bez tego. 

 

(PS. przepraszam za wszystkie byki w pisowni jakie piszę, jakie może denerwują niektórych lecz od 11 lat nie-mieszkam w Polsce a więc gramatyki polskiej w szkole nie miałem :frowning: )

No to super - gratulacje i niech karcioła służy dalej tak jak trzeba :wink:

U mnie problem był bardziej złożony i wciśnięcie na maksa nic nie dawało.

Teraz z kolei do dupy idzie z ustawieniami rozdzielczości ale to już tylko przyjemność ustawiać. Mianowicie gdy ustawiam rozdzielczość ekranu ma maksymalną tzn. 1980x1080 to na ekranie widać czarne paski, tak jak by rozdzielczość była za duża. A gdy próbuję ustawić rozdzielczość po przez program ASUS’a to on ma maksymalną opcję do 1680x1050

 

Dodane

 

Okej. Calutki problem rozwiązany :slight_smile: