Karta Graficzna Asus Radeon R9 270X DirectCU II TOP nie wyświetla nic na monitorze

Tak jak w temacie. Mam problem z tą kartą, otóż. Kupiłem ją nie dawno lecz dopiero dzisiaj doszła no i jak pewnie każdy inny by zrobił zacząłem ją montować do płyty głównej. Karta podłączona tak jak powinna być, kabel HDMI podłączony od monitora do karty, a jednak gdy wciskam przycisk “power” czy inaczej przycisk włączający komputer to na ekranie nic nie widać, jest czarny ekran. Nic się nie wyświetla. Sterowniki starej karty graficznej usunąłem przed instalacją lecz to chyba za bardzo nie pomogło. 

(Aha, nie wiem dlaczego, lecz gdy odpalam komputer - włącza się, nagle się wyłącza i po 2-5 sekundach sam się na nowo włącza.)

 

Płyta główna: Gigabyte H61MA-d2v

Zasilacz: Energon 650W

RAM: 16GB

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Ps. ściągam właśnie update BIOS’a bo wyczytałem na angielskim forum że jakaś osoba miała ten sam problem co Ja, i updatem BIOS’a rozwiązał problem. ++ czy zainstalowanie sterowników karty graficznej przed instalacją mogło by pomóc / a gdybym tak zrobił żeby spróbować to mogło by to coś zepsuć?

To raczej nic nie da, stery się raczej nie zainstalują bo oprogramowanie nie wykryje zgodnego sprzętu.

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/457521-potrzebuje-pomocy-w-wyborze-karty-graficznej-do-ok-700zł/?p=2956028

Nie wiem co z tymi kartami jest nie tak…To samo miałem z MSI R9 270X Hawk (na pierwszej sztuce serwis oczywiście potwierdził usterkę > sprowadzili mi nową sztukę ale…z tą samą wadą)

https://www.google.pl/search?site=&source=hp&q=r9+270x+no+beep&oq=r9+270x+no+beep&gs_l=hp.3…33i21l2.2597.7880.0.8633.17.13.1.3.3.0.197.1334.3j9.12.0…0…1c.1.32.hp…5.12.996.eoHsMwBt73Y

Łukash. Nie jestem ekspertem komputerowym, ale możliwe że znalazłem problem, nie wiem jak kto jest z twoją płytą główną ale moja nie obsługuje wejścia expres 3.0x16 czy jakoś tak tylko 2.0. Więc problem najwyraźniej leży w płytce głównej…

Karta graficzna wymaga PCIE x16.

Kurde, to już nie mam pojęcia… A tobie udało się rozwiązać problem z tą kartą ? 

Taa…odebrałem kasę i kupiłem MSI GeForce GTX 760 OC :smiley:

Ale może faktycznie coś jest na rzeczy z tym PCI bo Hawka też podpinałem wtedy do płyty która nie miała 3.0, …Jeżeli masz kogoś kto ma mobo z PCI 3.0 to udaj się do niego w celu sprawdzenia. PCI jest wstecznie kompatybilne ale może chodzić o co innego, o ilość dostarczanego zasilania ze złącza…ale to też nie bardzo, na pudełku HAWKa wyrażnie pisało PCIE x16 + serwis potwierdził usterkę. Coś z tymi Radkami jest nie tak.

Takich tematów jest sporo :

https://www.google.pl/search?site=&source=hp&q=r9+270x+no+beep&oq=r9+270x+no+beep&gs_l=hp.3…33i21l2.2597.7880.0.8633.17.13.1.3.3.0.197.1334.3j9.12.0…0…1c.1.32.hp…5.12.996.eoHsMwBt73Y

http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=47289&

Może i jest pełno, ale na żadnym nie mam odpowiedzi na to jak naprawić ten “problem” :frowning:

To “na szybko” możesz zrobić jedynie.

Nie no, jednak moja karta ma “wsparcie” dla kart z PCI 3.0 … Wybacz mi za te błędy ale jestem już zakręcony i wkurzony…

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61ma-d2vrev_21

Aha, możliwe że właśnie coś znalazłem. Wszedłem na orginalną stronę Asus.com tyle że po polsku bo wiadomo, łatwiej i wygodniej. I dalej w pomoc techniczną. Tam znalazłem opcję w której wybrałem swój system operacyjny i wyskoczył mi plik do pobrania z opisem “Update bios for Asus radeon r9 270x directcu II top” a niżej opis "Resolves intermittent flickering seen on some R9 270X graphics cards. " , spróbować nie zaszkodzi<mam nadzieję…>

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

To kwestia wymagania PCI 3.0 raczej odpada - bo płyta je posiada.

Nie wiem co Ci doradzić. Może aktualizacja BIOS coś da…z tego co widzę w opisie najnowszego BIOSu nie ma wzmianki o “rozszerzeniu” kompatybilności kart, jest taka przy wersji “F5 2.7 Mb 14/12/2012” - ale wtedy tych kart jeszcze nie było…

 

Tu chodzi o jakieś migotanie i do czego to UPDATE ?

Evoxi , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  • Dimatheus. Mam nadzieję że teraz lepiej :slight_smile:

 

To aktualizacja BIOS karty graficznej - nic nie da, a dotyczy konkretnego problemu = migotanie obrazu przy niektórych kartach.

Dodane

U mnie taka sama sytuacja skończyła się serwisem który potwierdził usterkę…

Aż mi się wymiotować chcę przez tą cała sytuację… najpierw czekanie aż karta dojdzie (czekanie przez okres świateczny & nowy rok) a teraz to…

wiem jak to jest…dosłownie.

Spróbuje ewentualnie zaktualizować swoją wersją BIOS’a z “nieznanej” na F6 … 

Spróbuj…Jak to nic nie da to masz trzy opcje :

  1. Iść do jakiegoś kumpla i sprawdzić kartę , najlepiej jakby kumpel miał “konkretny” sprzęt = płytę z PCIE 3, dobry markowy zasilacz i np procka i5.

  2. Oddać kartę na “przegląd” do serwisu = zgłosić usterkę w sklepie i złożyć reklamację.

  3. Jeżeli zakupy robiłeś przez neta, zgłosić zwrot, ładnie zapakować kartę i udać się do sklepu po pieniążki (ja po drugim podejściu = po sprowadzonej drugiej nowej karcie z tą samą usterką wybrałem opcję 3 :wink: )

Ok, za jakiś czas napiszę czy update coś pomógł. 

 

Ps. dzięki za “wsparcie” Łukash

Widzę że update na wersje “F5” ma taki opis : 

  1. Support Secure boot option
  2. Improve PCIEx16 graphic card compatibility

Ale chyba i tak lepiej nowszą wersje instalować, co nie? (F6)

Sprawdź dokładnie wersję płyty głównej chodzi o Rewizje (Rev. 2.0 / Rev. 2.1) napis jest koło “Designed in Taipei”. Pobierz BIOS do swojej płyty głównej