Karta Graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650 - Wysoka temperatura pracy

Witam,

Jestem posiadaczem karty graficznej ATI Mobility Radeon HD 5650.

I nie jestem pewien czy temperatura jej pracy jest prawidłowa:

 

W spoczynku: 70 - 74 *C

 

W czasie “stresu”: dochodzi do 100 *C! !!

 

Nie wydaję mi się, że 100 stopni to dobra temperatura.

Dodam, że używam laptopa Sony Vaio (biórko, wentylacja niezasłonięta); Windows 7 Home Premium;  Intel Core i5 430M; 4GB RAM.

 

Czy ktoś zna prawidłowe temperatury pracy tej karty oraz wie jak rozwiązać problem?

 

Z góry dziękuję,

blondkarol

 

W jakim programie sprawdzasz temperatury?

 

Przy temperaturze 100 stopni laptop powinien się wyłączać, wiec może to być złe wskazanie czujnika.

Daj screen z HWmonitor.

Sprawdzam w GPU-Z

Albo masz tam tonę kurzu, który blokuje szczelnie dostęp powietrza, albo czujniki procesora i karty graficznej źle wskazują. Na pewno stabilna praca przy takich temperaturach jest niemożliwa. 

 

Wejdź jeszcze do biosu i zobacz co tam pokazuje. 

wyczyść go w środku dobrze lub daj do serwisu, zadbaj o to żeby lezał na powierzchniach płaskich i dwardych jak blat lub najpepiej kup podstawkę chłodzącą.

Problem w tym, że laptop zawsze jest na twardych powierzchniach płaskich. Dbam o to, aby niegdy nie były zakryte wywietrzniki.

Dobra, spróbuję go oczyścić jutro.

 

Jeszcze jedno mnie zastanawia: komputer nie oddaje strasznego ciepła. Może to usterka czujników?

A co to ma wspólnego z działem Zestawy komputerowe i podzespoły? Przenoszę, a na przyszłość proszę uważnie czytać opisy działów przed założeniem tematu. 

Ok, problem rozwiązany. Trochę namęczyłem się z czyszczeniem, ale się opłaciło :slight_smile:

Dzieki wielkie wszystkim zaangażowanym w ten wątek.

Witaj Mam ten sam sprzet co ty i urzywam go od 5lat … Powiem Ci co powinienes zrobic bo sam to zrobilem pierwsze to rozkrecil laptopa i wyczyscic radlator to mala chlodnica przy wentylatorze oraz rozebrac sam wentylatpr i go wyczyscic najlepiej srogkami co rozpuszczaja kuz i tluszcz . potem powinienes oczyscic zmywaczem do lakieru procesor i karte graficzna ze starej pasty termoprzewodzoncej oraz usunac termopady ktöre sie juz zuzyly … w tym leptopie Toshiby sa termopady o grubosci 1mm. ale pamietaj ze powinne miec ninimum przewodzenia 8,5W/MK. oraz pasta termo przewodzonca to tez min.8,5W/MK. nie kupuj tanich firm oraz nie znanych ob nie zaoszczedzisz i nie bedzie efektu polecam ci paste co sam uzywam to jest Gelid GC-Extreme. Jesli to zrobisz to bedziesz mial temperatury HDO 32C- GPU 46C - CORE 43C w spoczynku a ekstrem max. CPU 78C - GPU 48 . Maksymalna temperatura dla CPU to 105C. Wiec biesz sie do roboty mi to zajelo ck. 3 godz. Powodzenia Darek

Hej, widzę, że odkopałeś temat, problem już rozwiązany, ale nie mniej jednak dzięki. Problem został rozwiązany w dokładnie ten sam sposób jak opisałeś :slight_smile: