Karta graficzna ATI Radeon 9550 / X1050 brak sterowników

Otóż zainstalowałem sobie windowsa 7 na moim starym komputerze.

Instalacja przebiegła pomyślnie.

Jednak część sterowników wymagała ponownego zainstalowania. Uaktualniłem to co się dało, ale niestety nie wszystko się dało.

Problem wystąpił przy sterownikach karty dźwiękowej i graficznej. W karcie dźwiękowej nie chciały się zainstalować żadne sterowniki, ale problem rozwiązałem za pomocą windows update.

W karcie graficznej sterowniki zainstalowały się, nawet uaktualniły, ale cały czas w managerze urządzeń widniał wykrzyknik przy nazwie karty i w stanie urządzenia jest taki komunikat

. Nie pomagały poszukiwania sterownika w google (co bym nie zainstalował to i tak wykrzyknik był) ani programy (drivermax).

I tutaj pytanie do Was: czy aby wszystko było w porządku konieczna jest zmiana systemu na Xp lub wymiana karty?

Sterowniki dla Radeonów pod Windowsa 7 obsługują modele od HD 2xxx w górę, więc tu jest pies pogrzebany.

i nie da się zupełnie nic zrobić?

Możesz spróbować zainstalować sterowniki od XP (możliwe, że trzeba będzie ustawić odpowiedni tryb zgodności). Osobiście używałem Win 7 ponad rok na bardzo starej karcie (GF2MX400) i właśnie taki zabieg zadziałał. Tyle, że GeForce to nie Radeon, więc w Twoim przypadku nie musi się to sprawdzić.

Zainstalowałeś sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

Odnośnie sterowników do karty graficznej to sprawdź z Visty:

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … sta32.aspx

Nie na ten system :frowning:

Zaskoczę was. Windows chodzi bardzo dobrze… Jednak nie mogę pograć w żadne gry, bo grafika jest zryta.

Próbowałem sterowniki od Visty i nadal to samo, ciągle występuje

może jakieś inne propozycje?

Pod twoją kartę nie ma sterowników pod ten system, jedyne co mi przychodzi do głowy to pozostawienie systemowych sterowników.

Co do pomysłu instalacji Windows 7 na twoim komputerze po prostu brak komentarza.

keddar ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

OTy - kosmos.