Karta graficzna - brak sygnału do monitora

Witam

Od 3 tygodni mam problem z komputerem.

Konfiguracja: Monitor Samsung Syncmaster 940N, karta Palit 8600GT Sonic+, płyta Asus M2NPV-VM, zasilacz 400W kupowany z obudową Tracer.

Monitor jest połączony z kartą poprzez kabel D-SUB i przejściówkę DVI (karta ma tylko wyjścia DVI, monitor tylko wejście D-SUB)

Przez długi czas (ok roku) wszystko działało OK. Ok 3 tygodnie temu po włączeniu komputera słychać, że komp się normalnie odpala, ale nie włącza się monitor (dioda cały czas miga jak w czasie spoczynku).

Po przełączeniu na zintegrowaną grafikę bez przejściówki DVI - wszystko jest OK. Jeśli podłącze do zintegrowanej, ale na wyjście DVI (ma wyjście zarówno D-SUB jak i DVI) efekt jak wyżej (monitor nie włącza się).

Podejrzewałem kartę graficzną - ale w serwisie sprawdzili i jest OK. Podejrzewałem kabel lub monitor - ale po sprawdzeniu u kumpla działa.

Obecnie podejrzewam płytę, lub zasilacz. Które jest bardziej prawdopodobne? Co może powodować, że nie działają dwa niezależne (jak sądze) wyjścia DVI?

W BIOSie ustawienia chyba OK, zresztą nic nie zmieniałem ostatnio.

Pozdrawiam

Maciek

Zasilacz do wymiany na przynajmniej modecom MC 350.

ten tracer nie wyrabia na 100%

Najprawdopodobniej zasilacz ,

ale miałem ten zasilacz i stabilnie działał mi radek 2600xt z ddr4

Taki problem miałem z radkiem 1550 i to była wina karty

Zasilacz nie może być przyczyną tego,że nie działa wyjście cyfrowe na karcie graficznej jak analogowe działa poprawnie. :x

Sprawdzałeś monitor na innej przejściówce?

Tak, wymieniałem przejściówkę. Na obecnej u kolegi mój monitor odpalił.

Pozdrawiam

Maciek

Może karta się uszkodziła mój radek 1550 był uszkodzony mechanicznie spadł raz niefortunnie i miałem tak samo jak ty z monitorem

Raczej nie karta - sprawdzał ją serwis (jest na gwarancji). Zresztą nie działa też wyjście DVI na zintegrowanej. Karta zresztą chyba zawieszałaby system, a on sie normalnie odpala, tyle, że nie włącza monitora.

Pzdr

M.

A jak wyjmiesz Palita i podłączysz monitor do DVI zintegrowanej karty to działa?

Nie, nie działa.

Ale przeglądam właśnie strony anglojęzyczne, i widzę, że port DVI na tej konkretnej płycie w wielu przypadkach jest wadliwy.

Być może po prostu nigdy nie działał (nigdy go tak naprawdę nie sprawdzałem, dopiero teraz, kiedy pojawił się problem z wyjściem DVI z karty).

Zatem zasadnicze nurtujące mnie pytanie: co mogło spowodować, że przestał być przesyłany sygnał z Palita. Czy to może być spowodowane wadą zasilacza jak piszą koledzy wyżej (komp chodzi stabilnie)?

Pozdrawiam

Maciek