Karta graficzna - cicha, do gier za ok.400zł + zasilacz 600W

(Toofast) #1

No to jak w tytule. Poszukuję nowej karty grafiki, koniecznie cichej, żeby nadawała się do nowszych gier i wyciągała dużo FPS (głównie chodzi o CS:GO). Jak na razie mam Asus Radeon hd6670 i jestem rozczarowany głośnością pracy, chodzi jak...odkurzacz. Mam zasilacz 500W. Proszę o pomoc :slight_smile: Dodam że gram na rozdziałce 1366x768.

(falcon89) #2

Za ok 300 zł jest HD7750, np. Sapphire Radeon HD7750 1GB DDR5 (800/4500)

(Toofast) #3

W opiniach widać że ludzie się skarżą na głośność przy obciążeniu. Czyli odpada ;x Dobra edit: zmieniam budżet na 400zł. W tej cenie jest coś niebo wydajniejsze i niebo cichsze? Proszę o pomoc :slight_smile:

(falcon89) #4

Na przykład Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0 lub Sapphire Radeon HD 7770 GHz Edition 1G DDR5

Dodane 23.11.2013 (So) 12:30

Podaj model zasilacza.

(bart86) #5

do jakich gier chcesz tą kartę ? bo za 400zł o BF4 lub Crysis 3 bym nie myślał

(falcon89) #6

bart86

Bez problemu pogra w takiej rozdzielczości.

(Toofast) #7

tak jak już wspomniałem, głownie jestem napalonym graczem Counter-Strike Global Offensive i chciałbym w nią grać na ustawieniach z wysokim wygładzaniem krawędzi w co najmniej ponad 60FPS. Czasami mogę zagrać w jakieś BF’y, NFS czy inne wymagające tytuły. Zasilacz Logic 600w

(bart86) #8

CS:GO nie ma dużych wymagań HD7770 chyba powinna wystarczyć ale jeśli chodzi o nowe gry to bym polemizował

(falcon89) #9

Do przeczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html#6014195

Jaki masz procesor?

(Toofast) #10

Komputer nie zawiesza się od kiedy go kupiłem ( będzie z prawie rok ) więc nie mam co narzekać na zasilacz bo spełnia zadanie :smiley: Procesor AMD Phenom x4. Teraz zaczeliście mnie straszyć zasilaczem -.- Kolejny wydatek? Czy jak spali mi się zasilacz to gdy spali się przy tym np. karta grafiki, to producent odda pięniądze czy coś w tym stylu? I kolejne pytanie - Jaki zasilacz ( cichy, nieawaryjny, 600w ) kupić żeby było jak najtaniej?

(Fan Xp) #11

Niemożliwe by ci się spalił procesor / karta graficzna do 400zł jeśli nie podkręcasz :wink:

(Toofast) #12

Nie podkręcam bo nie chce się wpaprać w /cenzura/ :slight_smile: Po za tym wyczytałem na czarnej liście że… zasilacze modecom są na tej dobrej, polecanej liście ( mam modecom logic ). A zarazem jest w tych złych. Coś tu śmierdzi :wink:

(bart86) #13

taki twór zasilaczo-podobny jak sam się spali to może pociągnąć za sobą coś innego żadna gwarancja ci tego nie obejmie to nie straszenie bo takie przypadki co prawda rzadko ale się zdarzają na markowym zasilaczu masz pewność że jak padnie zasilacz to nic więcej się nie stanie

(Toofast) #14

Co mam robić żeby uchronić ten “twór” przed nieszczęściem? Gram dużo, czyli mogę się spodziewać katastrofy? :frowning:

(Fan Xp) #15

Tutaj są sami pesymiści ;D ja na swoim Modecom atx 3 350watów podkręciłem mój procesor i kartę graficzną i działa wszystko stabilnie i ok. Nie miałem blue screena od 3 miesięcy xd. Nie powinno się nic stać ale może…

(falcon89) #16

Link który podałem był bardziej informacyjno-uświadamiający, do niczego cię nie zmuszam.

(szefunio) #17

Do tego Phenoma mógłbyś kupić coś takiego:

http://www.morele.net/karta-graficzna-p … 9f-573653/

lub z cichszych, ale trochę słabsza:

http://www.morele.net/karta-graficzna-a … d5-524853/

(bart86) #18

tak samo jak niby nic nie powinno się stać z dyskiem twardym jak działający komputer odłączymy od zasilania ale raz na milion może się on popsuć, kumpel miał takie szczęście że jak tak zrobił do HDD nie działał,

miałem kiedyś Modecom Feel 2 albo 3 przez półtora roku chodził dobrze nic się nie działo i nagle miał taki kaprys że strzelił komp się wyłączył, zaśmierdziało wszystko trwało ułamek sekundy i tyle dobrze że zepsuł się tylko zasilacz a nie pociągną niczego za sobą

przeglądam fora już kilka lat i znam przypadki że w ten sposób siadł zasilacz z czarnej listy i poszła płyta albo grafika

(Toofast) #19

Zainstalowałem chłodzenie do procka… i okazało się że już wszystko jest ciche… Obwiniałem kartę grafiki ale jednak nie ona była winowajcą :slight_smile: Pozostaje tylko wybór zasilacza, i tu podkreśle - 600W. Wcześniej pisałem 500W, nie wiem czemu, dziwny jakiś jestem.

(djosdanielos) #20

zasilacz polecę cichy xfx core 450W http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx- … b9-419031/ o wiele wydajniejszy od twojego modecoma

lub 550W jeśli chcesz mieć ogromny zapas mocy :smiley:

czyli generalnie nie będziesz zmieniał karty jak na razie ??