Karta graficzna - czy można wyciągnąć

Witam, jestem zielony w hardware komputera.

Jestem ciekaw, czy mogę wyciągnąć kartę graficzną, jeżeli jest uszkodzona i nie działa poprawnie - przeszkadza mi ona, gdyż nie mogę ustawić większej rozdzielczości w “Rozdzielczość ekranu” niż 800x600 - kiedyś się dało, ale raczej wtedy karta była sprawna.

Czy jeśli odłączę ją, będę mógł bez problemu podłączyć monitor pod wejście na płycie głównej i czy będzie ekran działać - także czy będę mógł korzystać bez problemu z komputera?

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam:)

W biosie trzeba będzie raczej przestawić przy zintegrowanej grafice na Enabled.

a gdzie dokładnie ta opcja jest?

jakaś zakładka / wskazówka… :smiley:

Albo automatycznie zintegrowana włączy się po wyjęciu tej uszkodzonej.

Dobrze, dziękuje:)

 

Jutro postaram się wyciągnąć i sprawdzić, jak coś się odezwę…

 

tylko jest problem z pokrywą - jak pokrywę z zatrzaskiem otworzyć?

śruby są - bez problemu z tym sobie poradziłem, ale otworzenie blokuje prawdopodobnie jakiś zatrzask…

jakiś pomysł na to macie? czy mam to otworzyć siłą…

  1. To stacjonarny, tak?

  2. Jeżeli tak, to zrób zdjęcie tym zatrzaskom / podaj model komputera (pospolite składaki zatrzasków nie miały raczej)

  3. Zanim wyjmiesz tę kartę, to powiedz, czy nie miałeś ostatnio formata, i czy zainstalowałeś sterowniki do grafiki?

  1. Tak

  2. problem w tym, że ich nic nie widać… gdy odkręcę śruby, to tylko jakby dół pokrywy był przyklejony czymś jak próbuję wysunąć - chyba że w inny sposób tą pokrywę się otwiera…

  3. instalowałem sterowaniki, ale z powodu zmiany rozdzielczości na 640x460 (coś takiego) i zmiany kolorów na 4bitowe przywracałem system do stanu wcześniejszego, formata dawno nie było (nie może być bezpośrednią przyczyną problemu)

Dobrze, poradziłem sobie, wszystko działa.

W najbliższym czasie wymienię kartę na nową… jak coś, to wpadnę do was. :stuck_out_tongue:

Trzymajcie się! Dzięki wszystkim, którzy sie udzialali:)