Karta graficzna - czy to teraz?

Witam!

Temat jak już wiecie dotyczy karty graficznej. Otóż zamierzam kupić takową kartę. Obecnie mój budżet wynosi 200 zł. Do końca stycznia jestem wstanie dozbierać jeszcze 100 zł do tej kwoty… Moje pytanie brzmi: Czy 300 zł to “dobra” suma na “dobrą” kartę? W jakie gry będę mógł zagrać? Nowe tytuły pójdą? Moglibyście mi podać linki do kart na tą chwile? Dużo się zmieni do lutego? Czy mój zasilacz będzie wstanie uciągnąć komputer z nową kartą? Konfiguracja taka jak w podpisie. rykendo PS: Wiem, że dużo pytań zadaje… :stuck_out_tongue: …Ale chcę mieć pewność. Wiecie o co chodzi. :wink: Ostatnio przy zakupie dysku wystąpiła mała/niemała pomyłka…

Za 200zł to dobrego nic nie kupisz, za 300zł możesz http://www.agito.pl/podzespoly-pc/karty … r=priceAsc , ja bym zbierał na 9600GT i moim zdaniem zasilacz jest raczej słaby moim zdaniem. Wymienił bym go na Pentagram 430/460, albo na OCZ 500W a jak nie masz kasy to Modecom MC 350W wystarczy co do tego twojego to nie jestem pewien w 100% ale pewnie cienka firma, cienka jakość, a MC 350W był by lepszy i wystarczający.

No to jesteś w błędzie. Delta to dobre zasilacze, porównywalne z Fortronami.

Co do karty - tak jak pisał przedmówca, zbierałbym do 9600GT, bo to naprawdę dobry wybór, a nie wiele przekroczy budżet. A jeśli koniecznie chcesz się wyrobić w 300 zł to rozejrzałbym się za Radkiem HD3850 (chociaż możesz dorwać używanego 3870 w tej cenie).

Zasilacz powinien zdzierżyć, za 300 zł można dobrać sie do 9600GSO lub Radeona 4670. Radeon jest minimalnie wolniejszy zdaje się ale to karty z tej samej półki.

Tak więc zbieram dalej…

Czekam na odpowiedzi.

Po za tym Delta robi Chiefteci, no po za serią CFT.

Za 300zł jak już zostało napisane będziesz miał GF9600, a odpowiedzi na swoje 2 pytania znajdziesz czytając http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178

Co do zmiany do lutego, to obniżek raczej nie będzie, cena bardziej będzie zależeć od dolara (może być taniej, ale też i drożej).

CFT robi Sirtec?

CFT ale 12S, 14C i CS robi CWT

Jeszcze jedno. Dowiedziałem się też iż karty ze stajni ATI obsługują więcej wyższych standardów i są jakościowo lepsze. To prawda? Co o tym myślicie?

A propos czasu to powiem tak:

w wakacje Radek 4850 kosztował około 450zł, teraz taniej się nie kupi jak za 550zł.

Dziękuję za uwagę; dobranoc :lol:

Wiem, że to jest gra. Raz wygrasz, raz stracisz…

Miłych snów :slight_smile:

Czekam.

One opbsługują ten directx 10.1 i pixel shader 4.1 ale to tlyko dla szpanu. Róznicy to nie robi wiec raczej się tym nie kieruj.

Nie obsługują wyższych standardów.

Jakościowo nie są lepsze wręcz przeciwnie (może ci to powiedzieć nie jeden posiadacz HDka bo czytałem na forum dużo takich postów :slight_smile: )

Szukaj 9600GSO, może używana 9600GT.

może Ci to powiedzieć tylko fanboy geforce o nicku Pharah który nigdy radeona nie miał, miałem do czynienia z obiema firmami i jakość jest tak samo dobra.

Miałem raz i wystarczy mi tego :slight_smile:

4 ge-forcy a 1 radeon to chyba świadczy o tym że się źle na nich przejechałem … :arrow: :?:

Po GFie przesiadłem się na radka a po radku stwierdziłem iż nie ma sensu się bawić w to więc wróciłem na GFa i jestem happy :expressionless:

To teraz mam dylemat. :stuck_out_tongue: Co kupić? Radeona jeszcze nie miałem zaś geforca tak… Zazwyczaj to w podpisach widzę albo Intel + Nvidia albo AMD + ATI.

Ja mam Radeona HD 3850, DDR2, 512MB i jestem z niego zadowolona. Wszystko chodzi dobrze.

A ten szpan jest taki, że w grach obsługujących DX10.1 Radeony dostają kopa wydajności, o jakim nVidia może pomarzyć.

Tylko kiedy to było :x

Mam drugiego Radeona i problemów jako-takich nie stwierdziłem, wszystkie niedoróbki już dawno wyeliminowały sterowniki.

podobnie jest u mnie miałem radeona 9200 128MB/128bit zero problemów pomimo pasywnego chłodzenia, teraz mam to co w podpisie i jako że lubie cisze zainstalowałem dodatkowe radiatory, dzięki którym w idle przy wiatraku na 40% mam temperaturę 35* i jest ok, je4sli w cenie hd4850 byłby wydajniejszy gf bym go polecił a że 4850 jest bezkonkurencyjny w cenie ~550zł to znaczy że się opłaca go brać