Karta graficzna, czy zintegrowany układ?

Nie mogę się zdecydować co do konfiguracji zestawu, doradźcie proszę, co jest bardziej opłacalne do gier, procesor Intel CORE i3 4150 z wbudowaną kartą HD4400 czy procesor Intel PENTIUM G3240 z dodatkową kartą graficzną w cenie ok 250-300 zł? Co do tych gier, to bez szaleństwa, chodzi tylko, by można było w kilka starszych tytułów pograć spokojnie. Komp dla 7-latka - sezon komunijny coraz bliżej :slight_smile:

jak to ma być dla dziecka w wieku 7 lat , to ja bym proponował tego i3 mocniejszy procesor zawsze się przyda,a w starsze gierki sobie pogra,daj mu tylko 8 GB Ram

Zastanów się nad jakimś sprzętem opartym na procesorze AMD. Na współczesnych APU, jak np. A8-7650K można grać w znacznie lepszych warunkach niż na i3 czy G3240+zewnętrzne GPU 250-300 (o ile masz na myśli nowe).

Tak, interesują mnie tyko nowe podzespoły, poczytam o tym AMD. Komputer będzie głównie wykorzystywany do gier, wiec rzeczywiście chciałbym go maksymalnie (w cenie do 500 zł za proc lub proc + grafa) zoptymalizować do gier, na ile to możliwe oczywiście w tych pieniądzach.