Karta graficzna dla nie do końca nowego sprzętu

Cześć,

Poszukuję karty graficznej nowej lub używanej w cenie do 250 zł.

Karta miałaby służyć do obsługi Windows Media Center oraz do grania (nie zależy mi, żeby obsłużyła na najwyższych detalach super nowości).

Dla przykładu: aktualnie gram w LOLa na najniższych ustawieniach na zintegrowanej karcie GMA X4500 i osiągam 15-20fps, zależy mi na tym, aby móc detale podciągnąć przynajmniej do średnich i żeby fpsy nie były tragiczne. Lub żeby Counter-Strike Source nie przycinało na niskich detalach :slight_smile:

Konfiguracja sprzętowa:

Płyta główna: Asus P5G41T-M LX3

Procesor: DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz

RAM: Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 Blu

Tuner TV: Philips SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder

Zasilacz: Chieftec (GPA-500S) 500W

System: Windows 7

Polecano mi GE Force 8600 GT, jako że wszystkie lepsze karty będą ograniczane przez procesor i nie ma sensu wydawać kasy na coś lepszego. Znowóż w Komputroniku sprzedawca powiedział mi, że z tą kartą mogą być problemy ze sterownikami i obsługą oprogramowania przez niepełną kompatybilność.

Proszę Was o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuję!

radeon od 75xx

  1. Sprzedawca w Komputroniku chyba do końca nie wie, co mówi, bo problemów z kompatybilnością dla tego typu kart graficznych nie ma. Jedyny problem to próba wgrania najnowszych sterowników Nvidi dla tej serii kart graficznych. Ostatnie stabilne sterowniki to od numeru GeForce/ION Release 260 WHQL do GeForce 285.58 Driver WHQL.

  2. Karty graficzne do 250zł http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;n275.htm