Karta graficzna do 1000PLN

witam.jak juz napisalem,mam do wydania okolo 1000pln,chce kupic,cos,co bedzie hulac na moim sprzecie…

mam kilka kart na oku,ale wolalbym zasiegnac rady,kogos kto sie na tym zna…

moj zestaw na chwile obecna to:

AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition 3.2 GHz

4 gb ramu

windows 7 32 bit

plyta-asus M3N78-VM

BFG GeForce 9800 GTX+ OC / 512MB

a,no i zasilacz OCZ 600W StealthXStream

mam nadzieje,ze ktos pomoze.oczywiscie nie musi byc najdrozsza…lol

dzieki bardzo i pozdro…

HD6950

http://allegro.pl/gigabyte-hd6950-1gb-d … 02582.html

A w jakie gierki będziesz grać i w jakiej rozdzielczości? No i jaką masz obudowę?

obudowa,jest calkiem spora,chyba tower…

Mam zamiar grac w bf3 i nfs run…

Radeon 6950,albo gforce gtx560,to karty ktore ja mam na oku.

Tylko teraz,na co mam zwracac uwage,przy zakupie???

Bo np,jest tyle rodzaji R6950,z roznymi parametrami…

Wiem tez,ze R6950,mozna upgrade do 6970…

Mozna bylo zrobic 6950 na 6970 poprzez wgranie biosu od tej drugiej. Ale to w pierwszej rewizji, teraz juz to zablokowali.

Będzie ograniczał taką karte.

Oj przesadzacie. Procesory nigdy nie dorównają kartom graficznym i zawsze będą je blokowały waszym zdaniem. Nie ma co czekać na pentium X 25ghz x32 aby kupić tę kartę, bo nie będzie wtedy blokowana przez procesor. Co z tego, że nie wykorzysta max potencjału karty, ale wykorzysta jej 80-90% a to i tak dużo.

Myślę, że HD6850 nada się lepiej i nie będzie ograniczany w żaden sposób.

No hd6850 tak. Ja miałem na myśli właśnie tę kartę. Ograniczona zawsze będzie ale minimalnie.

Lepiej pójść na kompromis i wybrać HD6870 (polecam od Asusa z DirectCU). Mam taką kartę i ten sam procek i nie czuje w grach żeby coś było “ograniczane” :slight_smile: Pozdrawiam

czyli jak wezme R6950(i w przyszlosci podkrece procek)to bf3 bedzie hulac…

A narazie,bede wykozystywal jakies 80-90% mozliwosci tej karty,dobrze kumam?

Nie opłaca się dawać HD6950 do tego zestawu. Wydajność będzie prawie taka sama jak przy HD6850.

Podkręć procesor do 3,8GHz (powinno pójść bez zmiany napięcia) i będzie działać.

Boże, ale wy wyolbrzymiacie !

Nie wiem czy wiecie ale między kartą 6950 a 6850 w niektórych grach różnica fps to 30-40%

Ja bym brał 6950, będzie lepsza na przyszłość, a tym co mówią że spadek jakiś 10% przy procesorze, to i tak nie będzie odczuwalny.

Nawet jeśli, to różnica tych kart 6950 a 6850 jest kolosalna.

Nawet nawet jeśli kiedyś będziesz miał kaprys to sobie kupisz lepszy procek, ale dla mnie to zbędne.

Szkoda marnować takiego dobrego zasilacza (; Bierz 6950