Karta graficzna do 100zł

Witam. Poszukuje karty graficznej do 100 złotych do tego zestawu

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Celeron E3300, 2500 MHz

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G31M-ES2C v1 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

DIMM1: GoodRAM GR800D264L6/2G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Może być używana.

Dzięki za wszystkie propozycje.

Nie ma sensu kupować takiej karty… dołóż drugie 100zł i będzie jakiś wybór

Np. 9600gt, 9800gt, 8800gt, 4850…

8800GT radeon 4850 do tego procka?! Brawo świetna rada, zapytałes chociaż jaki ma zasilacz zanim mu tak świetnie poradzisz? Ja kolego nie widzę sensu ładowania czegoś mocniejszego od 8600Gt w ten sprzęt.

podaj moc zasilacza :smiley:

Google podpowiedziało mi że w grach ten cpu sprawdza się podobnie jak athlon 5600+, więc jest sens wkładania czegoś więcej niż 8600gt…

Ale co tam, najlepiej włożyć gt210, przecież to celeron… Wtedy wszyscy “eksperci” będą zadowoleni.

zasilacz: 450 W

Ale jakiej marki?

M_U_R_A_R_Z , marka, moc, model?

wiedz tylko że kupując karty typu 8800gts,8800gt, itp jest duże ryzyko że szybko Ci się zepsuje. Niestety pełno takich na allegro. {Pełno jest naprawianych. Uszkodzone lepiej schodzą niż sprawne a potem są odsprzedawane. Do 100zł jak dobrze poszukasz kupisz uczciwego 8800gt na którym jeszcze sobie pograsz. Lecz warto będzie też zainwestować w niego jakieś 20-30zł żeby dać mu lepsze chłodzenie.

To już lepiej 9800GT - nieco mocniejszy i nie pada przez zimne luty :slight_smile:

Z tym że athlon 5600+ to bardzo słaby procek, akurat sam taki miałem, i po wymianie 8600Gr na radka 4850 różnicy w grach nie miałem, . Ogranicza kartę i jest poprostu do niej zasłaby. Zresztą kolega sam się o tym przekona słuchając waszych rad.

Ok, kogoś na forum może utwierdzisz w przekonaniu że athlon 5600/celeronE3300 nie nadaje się niczego, ale teraz musisz jeszcze przekonać redaktorów Tom’s Hardware guide, powodzenia :wink:

http://www.tomshardware.com/reviews/ath … 54-12.html

http://www.tomshardware.com/reviews/ath … 54-13.html

Rzeczywiście całkiem rozsądne osiągi mógłby mieć z hd4850. Tak wiec autor wątku jak ma tylko 100zł to może niech lepiej jeszcze powoli dozbiera i wtedy zakup będzie bardziej opłacalny. Bo znowuż nie ma co kupować jakieś 8800gt palita za 80zł bo to też nie najlepszy wybór.

Tym bardziej że trafi krzemową pieczonkę jak ktoś wyżej wspomniał, a dwu jajkowy celeron już nie jest taki fatalny, kumpel ma athlon 64 4800+ i przy tym hd 5770, zmieni proca wykorzysta kartę do końca, więc mu nie gadaj zaq30 , ze się nie opłaca, bo kupi jakiegoś 8600gt a potem rozczarowanie, to samo co hiper gt520 z 2gb ramu i szyną 64 bit, nie ma co świetna karta do gier, tyle że ona się pulpitem już dławi.

Jeżeli myślisz o rozbudowie w przyszłości kompa to tak , zgodzę się warto kupić radka 4850, bo pograsz jeszcze na nim spokojnie nie ładowałbym się jednak w 8800Gt. Ale ja osobiście modernizację zacząłbym od wymiany procka, bo niestety ale wymiana karty teraz na niewiele ci się zda.

Dodane 17.02.2012 (Pt) 21:19

Nie wiem co za kretyn robił te testy ale ta karta przy crysis 1 który ma najgorszą optymalizację jest wydajniejsza nawet od radeona 5870 oto dowód inny test

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /6714.html. Kolego obudź się a co do athlona 5600+ sam takowy miałem i wypróbowałem go na trzech kartach 8600Gt 988Gt oraz na radku 4850. I jeszcze raz powtarzam że jest za słaby na karty typu radeon 4850. I nie zasypuj ludzi tak idiotycznymi testami mijającymi się z prawdą.

Dodane 17.02.2012 (Pt) 21:20

przepraszam za błąd 9800GT

Dodane 17.02.2012 (Pt) 21:25

Swietny test kolego athlon 5600+ i radeon 4850 średnie detale 1600x1200 w cryisis dochodzi do 46 FPS hehehehehe

GRATULUJE podajesz się na doskonałe żródła.

M_U_R_A_R_Z wracając do tematu to konfiguracja Twojego kompa nie jest oszałamiająca ale nie jest też jakaś archaiczna. Odnośnie procesora wystarczy sobie wpisać na youtube jego nazwę i widać tam, że śmiało jeszcze daje sobie radę w grach typu crysis lub gta4 przy odpowiedniej grafice i reszcie podzespołów. Jeżeli planujesz niedługo wymienić komputer lub złożyć nowy to kup sobie tanim kosztem nowego radeona 4850 który jest bardzo wydajny jak na swoją cenę.

Jeśli chcesz jednak pozostać przy tej konfiguracji to na pewno nie kupuj kart z serii 8800gt, 8800gts bo one po pierwsze są droższe niż 100zł a po drugie tak jak już wyżej opisane to zostało mogą się szybko wykończyć. Podobną wydajnościowo kartą do 8800gt jest z tego co się orientuję radeon 3850/3870. Tego pierwszego znajdziesz w cenie do 100zł zaś 3870 trochę ponad 100zł

Pozdrawiam.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /6713.html poczytaj sobie lepiej zanim zaczniesz wypisywać takie pierdoły.

Nie każdy oczekuje wysokich detali i nie każdego na to stać. Zanim zaczniesz coś tłumaczyć zauważ na początku posta ze autor ma do wydania skromny banknot 100zł i staraj mu się dobrać coś do tej kwoty a nie proponować wymianę komputera.

Ja również jestem zdania , że najlepsza opcja to radek 4850 lub jeżeli udałoby ci się dołożyc troszkę więcej i znaleźć np 5770 ale wymiana procesora murowana i ja od tego właśnie bym rozpoczął. Jakkolwiek byś nie uczynił życzę szybkiego złożenia sprzętu do grania i mniej idiotycznych porad od kolegów na forum. Pozdrawiam

Dodane 17.02.2012 (Pt) 21:36

Masz pełna rację kolego , ale jak ktoś podaje mi testy tak bardzo mijające się z rzeczywistością to nie mogę jakoś się powstrzymać i podałem jeden z wielu znajdujących się w sieci dowodów na to że ktoś tutaj był w dużym błędzie

W crysisie radę sobie da poza tym zawsze można obniżyć fizykę, w gta 4 nie da, w gta4 jest tak skopana optymalizacja że bez szybkich 4 rdzeni nie ma szans na płynną grę.

Temat o karcie graficznej za 100zł, a ktoś wyskakuj z hd5870… Ale po co?

Żeby pokazać że silnik pierwszego crysisa na najwyższych ustawieniach nadal zamula prawie każdą kartę? Ameryki nie odkryłeś, a testy z tom’s hardware guide na pewno były rzetelne, poza tym przeprowadzono je w ustawieniach “average” i “high” czyli odpowiednio w polskiej wersji “średnich” oraz “wysokich”, są jeszcze ultra, na których testowano hd5870 na benchmarku.

I jeszcze drobna uwaga co do nazw ustawień w crysis warhead:

gamer (gracz) jest odpowiednikiem ustawień wysokich (high) z pierwszego crysisa, enthusiast jest odpowiednikiem ustawień bardzo wysokich (very high).