Karta graficzna do 1600 zł

Wziąłem tego Rx 5600XT za 1300zł. Zobaczymy jak sie bedzie sprawował. Szkoda tylko, że gwarancja 24msc a nie 36msc no ale trudno :wink:

Za 1400 tylko rtx 2060.

Gwarancja trwa 36 miesięcy. Szafir zmienił politykę gwarancyjną, ale sklepy dalej wypisują 24 miesiące. Pulse to obecnie najlepsza jak i najtańsza wersja 5600XT i powinna mieć fabrycznie ten lepszy BIOS.

Co do różnic 5600XT, a 5700. To są te same chipy, z tym, że 5700 ma wyższy zegar (5600XT ma locka w BIOS) oraz 8GB pamięci. Wg mnie dopłata to takiego Evoke 5700 (przez pomyłkę napisałem XT, a chodziło mi o “zwykłą”) jest w miarę opłacalna i myślę, że w perspektywie czasu lepiej wychodzi taki zakup…

Co do Gigabyte to akurat prawda. Navi im totalnie nie wyszły, choć podobno wydali poprawione wersje, ale nie mam pojęcia jak je odróżnić - czytaj nie interesowałem sie tym. Tak samo narzekali posiadacze Geforców.

Referencyjne karty NV (jeżeli masz na myśli FE, bo innych nie było) nie były wcale tańsze od niereferentów - te karty nawet nie miały ceny MSRP. A jak się bierze byle jaki paździerz to chłodzenie zawsze będzie słabe i jak najbardziej można znaleźć złoty środek w tym wszystkim.

Mędzisz farmazony. W tej cenie są niespecjalnie ciekawe Ventusy i Gigabyty, a sama 2060 nie jest ciekawą kartą do RayTracingu - bo wiem, że zaraz ktoś podniesie argument o RT. Względnie dobre 2060 to 1400+, bliżej 1500.

Dokładnie LORDEK, ja jednak wolał bym dozbierać te 200zł bo to nie duża różnica cenowo,
a to co otrzymamy wydajność w mocniejszym modelu jest o wiele większa…

Ja też nie brałbym w życiu 5600XT, bo teraz przesiadać się z 8GB VRAM w RX 480 na 6GB to tak jakby się cofać (a jak ktoś poczuje smak wszelakich HD/4K texture packów to raczej nie chce sie z tym żegnać), ale jak kogoś budżet ciśnie lub nie widzi większego sensu w dopłacie to czemu nie? Nie jest to wcale taka zła karta, tylko ten VRAM. Model, który wybrał to i tak obecnie najlepszy 5600XT o czym już pisałem. W tej kwocie nie ma niczego lepszego na tę chwilę.

Dlaczego wziałem 6gb vramu? Bo gram tylko i wyłacznie w FHD teraz miałem 8gb vramu w karcie i do niczego mi to potrzebne nie było, co innego jakbym grał w 1440p lub 4k, wtedy byłaby inna bajka :wink:

Z tego co widze róznica w rx 5600xt a 5700 w wiekszosci gier to raptem kilka fps, wiec nieznaczna :wink:

Ja tam jestem raczej fanem progresu, a nie regresu i kupowanie dzisiaj karty z 6GB VRAM uważam za średni pomysł. Może te karty tak szybko nie zdziadzieją jak GTX 1060 3G, ale właśnie szybciej im się VRAM może skończyć niż moc - trochę kiepsko to wygląda jak karta ma moc, ale zabija ją VRAM. Wiele gier dzisiaj dostaje texture packi, które wręcz zapychają VRAM. Gra wygląda wtedy znacznie lepiej niemal bez zwiększonego zapotrzebowania na moc no ale kosztem VRAM. Fallout 4, Doom 2016 - Doom Eternal podobno tez ma zżerać VRAM taczkami, ARK Survival Evolved, czy Far Cry 5 to tylko część gier, które pożerają VRAM na takich teksturach - F4 najmniej, ale potrafi zjeść okolice 6GB. Ja patrzę z tej perspektywy i dlatego przeszło 2 lata temu wziąłem RX 480 8G zamiast 4G. Dzisiaj w sumie mam się z czego cieszyć.

Jak mozesz zerknij pw

Mam nadzieje, że na płycie ASRock Gaming K4 nie bedzie problemu z poprawnym działaniem tej karty? mimo że Karta na PCIe 4.0 a w płycie mam PCIe 3.0?

PCI-E jest kompatybilne wstecz niczym usb…
Choć czasem są wyjątki, ale to jak sie kupuje płytę główną po najniższej cenie to potem człowiek otrzymuje to za co płaci…

Mam ASRock Gaming K4, wiec bedzie ok? Płyta nie jest przecież szrotem :smiley:

Spoko da rade