Karta graficzna do 1600 zł

Witam. Mój R9 390 Nitro czeka na werdykt serwisu, bo sypał artefakty i rozglądam się za godnym zastępcą jeśli okaże się,że naprawa nieopłacalna. Karta głownie do grania i do programów graficznych, 3d. Najpierw myślałem nad GTX 1660ti, ale wiele osób pisze by dopłacać do rtx 2060. Jesli chodzi o rtx 2060 to też jest spory wybór np najtansza wersja Gigabyte da się wyrwać za ok 1400zł:

Lecz wiele osób poleca wersje Gaming Z od MSI z tym, że jest ona prawie 300zł droższa do tego Gigabyte.



Pytanie czy warto dopłacać do MSI? Jesli nie to jaki RTX 2060 wypada najlepiej w stosunku wydajnosc/kultura pracy a cena? Czy może jednak nie RTX 2060 a coś innego?

Karta graficzna będzie z procesorem i5 6600k.

Nawet gtx 1660 chyba będzie killerem z tym procesorem. Za 1600 nie kupi 2060 super lub rx 5700?

Procesor będzie w przyszłości wymieniany, na razie sprawuje się bardzo dobrze a karta mi pada, więc dlatego szukam nowej :wink:

Ogólnie nie lubię MSI i trochę ich unikam, ale jeżeli masz w budżecie 1600 zł to może warto dopłacić parę groszy do RX 5700 XT? Evoke to akurat dobra konstrukcja.

Jak ta karta ma się do RTX 2060 ? :wink:

Ano tak:

Tu akurat Pulse, ale Evoke ma niemal identyczną wydajność.

Toście sobie pogadali w gronie redakcyjnym. W sumie sprytna, choć czytelna kryptoreklama X-kom. Walorów kart nie podważam.

Karta wróciła z serwisu - diagnoza - Uszkodzony układ graficzny BGA - naprawa nieopłacalna. Jest to możliwe, że mając walnięty układ mogłem grać w mniej wymagające gry a czasami nawet nowsze i było ok, a czasem wywalało artefakty i nic nie dało się zrobić?

Tak czy siak kartę muszę wymienić, tylko teraz pytanie na co :stuck_out_tongue:

Odpowiedź na pierwsze pytanie, tak i yo klasyczny objaw dla r9. Wybór prosty, rx 5700.

Tylko w aplikacji X-kom:

Ciekawe czy zostanę nazwany “redaktorem” :rofl:

Przeraża mnie ten Gigabyte właśnie, ciagle słyszę, że te wersje są głośne i sie grzeją. Prawda to?

Tak dlatego najlepiej wziąźć referencyjną oryginalną karte od nvidi
Bo po co dopłacać do chłodzenia któe działa gorzej…

A jak chcesz grafike na dłuższe lata i chcesz porządne chłodzenie to EVGA FTW 3 model albo Zotac AMP
ale z 200-300zł będzie trzeba dopłacić względem referencyjnej ale jak podłączysz do kompa to wiesz za co płacisz :slight_smile:

-bump-
Jak chodzi o Radeon to jednak lepiej tego MSI niż gigabytes…

a ta karta?

5600 gorszy tańszy model, zostać przy 5700 msi
Między 2060 a 5700 jest różnica kosmetyczna wydajnościowo.

Ja bym brał rtx super bo dla mnie jednak grafika dłużej pożyje, a te pare % to aż tego tak nie odczujesz…

Ale czy różnica miedzy RX5600xt a 5700 jest warta dopłaty 300zł? Wolałbym szczerze zapłacić mniej wiec jak to bedzie różnica 3-5fps to bez sensu :wink:

Zacznij czytać ze zrozumieniem…

Ale co mam czytać? Piszę, że wole wydać mniej niz te 1600, budzet troche sie zmniejszył do 1300-1400zł i w tej cenie szukam karty.

5600XT a 5700XT to różnica okolo 25%
np w Read dead redemption 2
z 5600XT na wysokich będziesz miał okolice 43FPS i
5700XT ponad 60-67
.
Dodatkowo z czasem gry zaczną wymagać coraz więcej i więcej
lepiej dodać te 200zł do grafiki i mieć grafike na 4-5 lat - średnie-wysokie
niż za 2 lata płacić znowu tyle samo za grafikę… albo zapomnieć o komforcie gania i siedzieć na low-średnich z bliższym biegiem czasu jak nie obecnym.

Wcześniej pisałeś o zwykłym RX 5700 nie o wersji XT. To że 5700XT bedzie wydajniejszy to wiem, ale 5700XT kosztuje 1800zł a 5600XT kosztuje 1300zł. Wiec roznica jest spora.