Karta graficzna do 250 zł na AGP

gracz-online

Nie do końca zgodzę się z tym co mówisz. Zwłaszcza iż porad zaciąga sie na specjalistycznych forach (jak ten) nie na elektroda.pl jeśli chce się zakupić sprzęt komputerowy.

Skąd ludzie mają pieniądze? To bardzo proste większość mniej lub bardziej ciężko na nie pracuje albo sami albo ich rodzice.

Ale gracz-online, w dzisiejszych czasach bity to nie wszystko! Teraz w większej mierze o wydajności karty decyduje konstrukcja GPU!

Zrozumcie że gdyby nawet wymieniłby grafikę na radeona 1950 pro to tylko wywali pieniądze w błoto bo już teraz jego GF 7600gs jest ograniczony.

moim zdaniem powinien sprzedać stary sprzęt i złożyć coś nowego. Ewentualnie podkręcić swój proc max jak sie tylko da z tego co pamiętam to chyba modele 1700 podkręcały się nawet do 3 ghz.

Komputer działa tak szybko, jak najwolniejsza jego część. Moje rozważania skupiłem na karcie graficznej. Z doświadczenia wiem, że lepiej mieć słabszy procesor CPU niż kartę graficzną. Szybkość procesora CPU nawet nie w dzisiejszych czasach miała znaczenie czyli praktycznie zawsze przy współpracy procesora z kartami graficznymi. Wiadomo, że im większa wydajność procesora CPU tym większa jest również sprawność podsystemu graficznego, ale przy zachowaniu warunku, że komputer nie posiada zamontowanej karty graficznej z segmentu rynku biurowego. Nawet w tym wypadku wydajność w małym stopniu zwiększy się w grafice 3D. Kupowanie komputera z szybkim procesorem a marną kartą graficzna mija się z celem przy przeznaczeniu PC-ta do gier. Takich zestawów jest dużo w hipermarketach.

No, tu się z tobą zgodzę. Ale twoje rozważania o przepustowności pamięci grafiki są - moim zdaniem- kuriozalne.