Karta graficzna do 250zł na stary sprzęt

Witam

Moja była karta graficzna jakiś czas temu wyzionęła ducha. Przez dłuższy czas korzystałem z grafiki zintegrowanej, ponieważ komputera używałem tylko do internetu oraz do pakietu MS Office, ze względu braku czasu przez naukę. Teraz idą wakacje i zamierzam zainwestować w nową grafikę aby pograć w co nieco i podłączyć drugi monitor. Mój sprzęt to:

CPU: Intel Core 2 Duo E4500 2,2 GHz

Płyta Główna: Asus P5b-v

RAM: 4 Gb Kingston

Zasilacz: Chiftec 350w

Obudowa: Chiftec BD-02B-SL

Komputer jest dość stary, więc nie zamierzam pakować w niego jakiś wielki pieniędzy. Budżet ustalam na +/- 250zł. Znalazłem na allegro Zotaca Nvidia 9800 GX2 1 Gb ddr3. http://allegro.pl/zotac-geforce-9800-gx2-1gb-ddr3-i2395739784.html . Pytanie teraz czy mój zasilacz uciągnie taką kartę i cz procesor nie będzie blokował tej karty? Z góry dziękuję, za wszystkie pomocne informacje :slight_smile:

http://allegro.pl/ati-radeon-hd-4770-na … 02553.html

9800GX2 to były grzałki, i sporo pobierają (max 180W więc obecny zasilacz tego nie udźwignie), HD4770 ma wydajność 4850 na której to da się pograć, ale pobiera 2x mniej niż 4850 (50W vs 110W).

Dzięki Tobi :wink:

Czyli mówisz, że z tym radkiem nie będę musiał kupować nowego zasilacza? I jeszcze mam zamiar podkręcić procesor. Myślicie ile GHz z niego wyciągnę i jak mam ustalić czy napięcie jest stabilne, czy nie?

“jak mam ustalić czy napięcie jest stabilne, czy nie?”

To bardziej zależy od płyty głównej i “schładzaka” niż od Twoich chęci… sam operuję na Athlonie X3 450 “zmuszonym” do pracy na 3,8 Ghz, w miarę dobre chłodzenie - zasilacz 500 wat, napięcia stabilne jak skała - po podniesieniu napięcia procesora w/w dostaje szoku termicznego przy 3,9 Ghz i d…pa, nic więcej nie da rady mimo dobrej pasty. Wszystko zależy od Twoich konkretnych podzespołów, niekoniecznie od samego zasilacza. To temat rzeka, u mnie sam do końca nie wiem co się tak naprawdę nie wyrabia (Pamięć? Chipset? hmm…) tak, że pozostaje Ci metoda prób i błędów.

Rada Tobiego idealna - z tym radkiem wydajność praktycznie taka sama a jak trochę pracy nad sprzętem i oprogramowaniem poświęcisz to komp Ci się odwdzięczy :slight_smile:

Według specyfikacji w tej obudowie jest zasilacz ANP-355A, ma 270W na +12V więc starczy. Co do podkręcania to każda sztuka podkręca się inaczej, nikt nie poda ile da rady z niego wyciągnąć.

Dzięki. No to kupujemy tego radka i kręcimy procesor :wink: