Karta graficzna do 300

Witam, szukam karty graficznej do 300 zł, będzie potrzebna głównie do prostych gierek, typu cs go. Znalazłem taką https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-2gb-gddr5

Jak myślicie, będzie dobra? Proszę o ewentualne propozycje

Ujdzie, o ile nie rozpleci się, ma już swoje lata i setki godzin gier na koncie, Do takich wymagań wystarczy CI RX 560, nowe za 300-350 zł dostaniesz. nawet minimalnie lepsze są od 750TI. Przykładowa oferta: https://www.komputronik.pl/product/600540/asus-arez-radeon-rx-560-2g-oc.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

1 polubienie

Wątpię żeby się rozleciała, przy moim użytkowaniu, nie będę jej jakoś bardzo obciążać, najwięcej programuje, czasami zagram w Cs go czy coś. Muszę jeszcze ram dokupić i zasilacz

A może w takim razie powiesz co masz/co składasz?
Nie chodzi o zamęczenie grami, ale o wiek, karta ma już 5-6 lat a w tym wieku już czip czasem odleci, pamięć padnie i smietnik.

Dam znać około 13 godziny jak wrócę

dokładasz do starego kompa czy kupujesz nowy.

Amd Phenom II x4 965 3,40ghz
asrock k10n78
5GB ramu

dokładam do drugiego gruchota

Również polecam RX560. Mam laptopową wersję z 4GB vram i zagrasz praktycznie w wszystko

Trochę zaboli, jak SSD nie masz, to całkowicie. Żeby chociaż jedną 1GB kosc na 2 wymienić…

Procek da radę, ale rx 560 to max jego możliwości, wersja 2 GB, więcej Vram nie wykorzystasz bo zaczniesz tracic klatki w wyższych ustawieniach.

Zasilacz będę musiał też wymienić, jak wymienie to wstawie ssdka bo leży mi w szafce nie używany…

Mam 4 sloty na ram, poprawka mam 4,5 GB, 1x2 2x1 1x0,5, zamierzam w miejsce tamtego 0,5 wstawić kość 4 gm, zamiast jedynki może też się uda jedną wstawić, łącznie będzie to 11 GB.

Polecicie jakiś zasilacz dość budżetowo, bo jak mówię to jest mój drugi komputer który używam do innych celów i nie chce wydawać fortuny gdzie nie użyje większości jego wydajności.

Ja bym dołożył do gtx 950 i dopełnił do 8gb ram

jest mi to zbędne, jak już pisałem…

kup coś nowego z ryzenów polecam szkoda łądować w szrot.A jaką karte masz aktualnie ?

Mam wrażenie że prowadzę konwersacje z jakimś dzieciakiem, przeanalizuj jeszcze raz - potrzebuje drugiego komputera który co najwyżej będzie uruchamiał IDE i Cs go… Szukam karty którą mogę zamieścić w tym low setupie.

gtx 750 ti jest ok ,ale w cenie około 200 zł da się go bez problemu za tyle wyrwać.On powinien wystarczyć do cs go.

Wiec tak:
nie pchaj się w 4 GB ram, wymień 0,5 na 2 GB i użyj SSD. Wystarczy nawet do tych gier, które procek uciągnie.Z ide gozrej, ale SSD zrekompensuje trochę braki.

Zasilacz bym SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus brał, to jakieś 130 zł niestety (lub używany). Winny temu jest procek 125W max, doliczyć trochę dla karty i płyty i koło 250 W jesteśmy a jak jeszcze coś podkręcisz…to za dużo dla 350. Uprzedzając Akyga, White Energy 500W też nie da rady, ma za słaba linię 12. Może i Chieftec czy Silentium by z 350W uciągnął, ale różnica z 20 zł, czyli nie oszczędzajmy na tych 100W.

Co do karty, decyzja jest Twoja, ale weź w perspektywę działania przez te 3 lata, czy nawet i 5. RX podziała, 750TI padnie.

A czemu nie wrzucić zamiast tego 0,5 chociaż tej kości 4GB? To mała różnica cenowa pomiędzy 2gb a coś tam zawsze jest. 8 GB zamiast 6.

A do zasilacza, to jaką masz opinie nt. SilentiumPC VERO L2 500W

A co do karty, to jeszcze pomyślę, ta karta ma z 2 lata posłużyć maksymalnie.

Nie wiem jak dzisiejsze ide sa wymagające, ale obawiałbym się lekkich kłopotów z wielkością i specyfikacją modułów. Inne zegary, opóźnienia i producenci. Pasująca 2 będzie najłatwiej dostać.

Jeżeli chcesz przenieść do nowego komputera-> dobry zakup, przeniesiesz. Do 2080 polecałbym lepszy, ale te 1660 czy 5700 uciągnie.

Jeżeli zasilacz ma posłużyć 2 lata też-> tańszy, druga sprawa, że rx 560 na gwarancji jeszcze za 2 lata za 50-100 w najgorszym razie sprzedasz, z 750TI… nie jestem pewien czy Integry nie będą już pukały od dołu w nią.

Tutaj rozmawiamy najbardziej o tym csgo, czasami by było trzeba popykać w coś na tym pc.

IDE nie są jakieś wymagające, siedziałem na nich płynnie na acer aspire 6930g więc no.

Jeżeli chcesz przenieść do nowego komputera-> dobry zakup, przeniesiesz. Do 2080 polecałbym lepszy, ale te 1660 czy 5700 uciągnie.

Tego fragmentu nie rozumiem.

Jeżeli zasilacz ma posłużyć 2 lata też-> tańszy, druga sprawa, że rx 560 na gwarancji jeszcze za 2 lata za 50-100 w najgorszym razie sprzedasz, z 750TI… nie jestem pewien czy Integry nie będą już pukały od dołu w nią.

Zasilacz zawsze się przyda, a wydaje się fajny i cenowo używki 130, nówki 5 dyszek drożej.
A co do GPU, to rx560 wydaje się jednak najlepszą opcją tutaj zatem.

A, no i tak, lubie powyciskać czasami CPU czy to GPU.