Karta graficzna do 400 zł

Zachciało mi się wrócić do grania w Squad, jako że pozbyłem się starej karty graficznej bo tylko mi buczała, a w nic nie grałem szukam czegoś nowego. Cebula mocno budżet 400 zł.

To ma byc karta nowa czy uzywana?

W tej cenie do gier tylko używki.

Poluj na RX 560 albo GTX 1050. Obie używane za 400 zł są do złapania. Tylko tak jak mówię - to trzeba upolować, nie ot tak znaleźć. :wink:

Dobrze byłoby jednak wiedzieć czy masz do jakiego sensownego kompa to wsadzić? I czy zasilacz da radę z tymi kartami? Niektóre wersje obu kart wymagają podłączenia też zewnętrznego zasilania 6-pin.

Corsair CX500M

Raczej używana.

To szukaj na gwarancji GTX1050. Moim zdaniem lepsze wsparcie jesli chodzi o sterowniki niz w przypadku AMD.

Poluj na rx 460 4GB bo mocniejszy i więcej pamięci.

Rozumiem, że wiesz to z bogatego doświadczenia posiadania kart AMD? :joy:

Racja, jak napisał kolega wyżej - jeszcze RX 460. :wink: RX 560 to jest jego kopia z ciut wyższymi zegarami, a jako że nieco starsza - będzie tańsza.

Jak wygląda sytuacja ze sterownikami dla Linuksa dla tych kart graficznych od AMD?

Sam zerknij :sunglasses:
https://www.amd.com/pl/support/graphics/radeon-400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-460

GTX1050 i RX460 na olx spokojnie za 400zł i to chyba byłby najlepszy wybór.

W przypadku posiadania dwoch monitorow zawsze mialem na AMD problemy jesli chodzi o ustawianie ktory ma byc ktory. Moze w przypadku pojedynczego wszystko jest w porzadku - osobiscie nie sprawdzalem.

jeszcze do nie dawna zotac mini 1050 stał za 500 zł spóźniłeś się pare dni :slight_smile: Celowałbym w używanego zotaca po rejestracji bo wtedy jest 5 lat gwarancji więc jak karta była nawet używana 2 lata to masz jeszcze 3 lata :slight_smile:

Grafiki od nie sprawdzonego sprzedawcy które ci nie daje żadnej gwarancji to raczej by nie brał. rx na licytacji czy nawet kup teraz idzie kupić w dobrej cenie ja za 500 zł wyrwałem rx480 8 gb znajomemu na gwarancji nie zależało więc sprzedawca dawał 14 dni rozruchowej i znajomy na to poszedł jak narazie działa bez problemów miesiąc :slight_smile: