Karta graficzna do 400

W sumie nic nie musisz, ale możesz wklepać jakiś nick i swojego maila, zaznaczasz “E-Mail me my validation ID”, klikasz w “Submit” i podajesz wygenerowane ID, bądź link strony z Twoją validacją.

http://www.techpowerup.com/gpuz/wcvp/ to ten link. A w sumie nie mam się narazie czym przejmować bo grafa jest jeszcze 2 lata na gwarancji to jak cos się stanie to się odda na gwarancję.

Zegary standardowe, więc jeżeli poprawnie odczytywana jest temperatura, to zdecydowanie jest coś nie tak z chłodzeniem, jeżeli wentylator chodzi tak szybko, to prawdopodobnie wina tkwi w paście termoprzewodzącej. Jak się zaczną problemy, to wiesz gdzie najpierw szukać przyczyny.

No narazie to wiem gdzie szukać rozwiązania. Jak będzie coś nie tak to oddam na gwarancje, bo przez 2 lata bedzie mi to wisiało i powiewało. A już po gwarancji to zmienie tą paste termoprzewodzącą. I dzięki wszystkim za pomoc!

Dodane 02.12.2009 (Śr) 19:22

Witam

Na stronie komputronika przeczytałem taki komentarz:

Czy to może być przyczyna wysokiej temp?

Może.

Pisałem już na początku ze Radeony mają problem z chłodzeniem lecz nikt nie chciał mnie słuchać, śmierć tej karty nastąpi przy ok. 90-95 stopniach.

Problem z chłodzeniem dotyczy referencyjnych Radeonów HD4850/70, wersje ze zmienionym chłodzeniem nie mają takich problemów, Radeon 4770, 5750, 5770, 5850, 5870 z referencyjnym chłodzeniem są chłodnymi kartami, a to, że kolega tomsonis ma problem z temperaturą to wina HISa który wypuścił wadliwą serie, GeForce też nie są święte.

Do głowy mi przyszedl pomysl zeby przykrecic chłodzenie i grać aż się spali. Wypaliło by? A i ostatnie pytanie mam. mogę im oddać ta kartę i zażądać pieniędze?

A zdarzyło ci się aby jakaś gra zawiesiła się przez temperaturę gpu tej karty?

Wg. mnie odczyty temp. są przekłamane bo po pierwsze 4770 generuje relatywnie mało ciepła, a po drugie ten niereferencyjny his ma całkiem solidne chłodzenie (fakt podgrzewania powietrza w obudowie byłby znaczącą wadę gdybyś nie miał w obudowie wymuszonego obiegu, a z tego co wyczytałem masz).

Ewentualnie możesz dla pewności wymienić pastę termo przewodzącą i ostrożnie założyć chłodzenie jak należy…

Nie zdarzyło mi się to jeszcze, bo mało grałem. Po otwarciu obudowy temp. spada do 56C*, a co do zmiany pasty to wole nie ryzykować, bo mogę coś zepsuć przez przypadek. Pójde do nich do salonu i się zapytam odnośnie tej karty czy uznają gearancje.

Jest jeszcze jedna możliwość zmierzenia realnej temperatury tej karty.

wsiąść rozebrać termometr rtęciowy taki okienny. delikatnie wyjąć środek razem z papierkiem gdzie jest podziałka temperatury (tylko uważać żeby go nie przesunąć). Przyciąć ten papierek trochę wyżej nad kulką gromadzącą rtęć i postawić go na Chipsecie grafiki i otworzyć program który Ci sprawdza temperaturę i porównać z tą na termometrze po jakiejś dłuższej chwili. ok. 5 min. albo do momentu aż nie będzie rosła.

Termometr okienny ma skale do 50 stopni to nie bardzo się nadaje.

Albo popytaj się znajomych może ktoś ma termometr do mięsa. on ma chyba skalę do 100 albo do 200 o ile się nie mylę, albo skocz do sklepu takiego rtv, agd, lub coś w tym stylu on kosztuje w granicach 10zł (zwykły rtęciowy, bo elektryczny to nawet 50zł)

Jutro pójde do komputronika i się zapytam czy taka temp. jest normalna i czy jak coś to uznają gwarancje, bo miną 2 lata i wtedy mi się coś zepsuje to nową będe musiał kupić tak jak z poprzednią grafą. Ciągle musze mieć problemy z tą j****ą grafą.

Dodane 04.12.2009 (Pt) 21:26

Pytałem się tego gościa z komputronika czy to normalna temperatura to powiedział że TAK i mówił że te grafy mogą pracować z temp. do 100C*. Kit mi wciskał czy prawde mówił?

http://pclab.pl/art36361-17.html - jak dla mnie Twoja temperatura nie bardzo przystaje do tego co jest w testach. A że mogą pracować do 100*C to bardzo prawdopodobne, pytanie tylko co z żywotnością.

Powiedziałem mu że ktoś napisał opinie o tej grafie że chłodzenie zachacza o VGA to mi powiedział żebym mu zaniósł. To zobaczymy co powie.

Akurat to mógłbyś uprzednio samodzielnie sprawdzić na swojej sztuce…

To od razu mu powiem że te 60C* to nie jest normalna temp. i powiem mu żeby wszedł na pclab.pl zobaczyć testy tego radka jaka jest tam temp. w spoczynku.

Dodane 05.12.2009 (So) 15:40

Zrobiłem zdjęcia tej karty graficznej i oceńcie czy ten radiator zachacza o to złącze VGA

1a20739821449022med.jpg

0dcba98af2e50966med.jpg

Z profilu widać że zachodzą na siebie, a to oznacza że nie opiera się o złącze vga… ewentualnie przydałoby się jeszcze zdjęcie podobne do pierwszego, ale z aparatem przesuniętym w lewo tak aby miał w kadrze kartę z perspektywy o 45stopni innej niż ta na 1 zdjęciu (tak aby zobaczyć tą wąską szczelinę między tylną blaszką karty a radiatorem, czyli miejsce które nas interesuje).

Wiecie gdzie mogę znaleźć emaila do HIS’a? Szukałem na stronie www.hisdigital.com i nie mogłem znaleźć.