Karta graficzna do 500 zł

Model jutro podam.

A co polecicie inną lepszą firmę?

Włożyłem nowe kości pamięci i nie chce się uruchomić system po ładowaniu Windowsa pokazuje się czarny ekran i widoczny jest tylko kursor myszki. Wyciągnąłem zakupione kości, włożyłem stare i nadal dzieje się to samo.

OCZ SXS 500W rev.2 > Corsair (i tutaj w zależności od kasy w myśl zasady im więcej tym lepiej (wersja 520 ma odpinane kable))

http://allegro.pl/item453388650_zasilac … 0vxeu.html

Dobry będzie?

Tak będzie dobry :slight_smile:

Powiem więcej IDEALNY :stuck_out_tongue:

Kupiłem jednak Chiefteca 550W.

Proszę o pomoc w zmianie timingów? Jak mam podkręcić pamięć? Jak ustawić te liczby?

A jednak ? Corsair jest imao lepszy

Timingi ustaw tak jak pisałem, napięcie dla pamięci daj 2.2V i podkręcasz procka.

Podkręcając procka podkręcasz też ram.

Jak komp nie będzie startował to resetujesz bios zworką lub wyciągając baterie, jak zresetujesz to kręć jeszcze raz tym razem z większym napiciem dla procka.

Procka kręć stopniowo co 5-10MHz, za każdym razem sprawdzaj stabilność Orthosem i kontroluj temperatury.

Czyli timingi RAM ustawić na 5-5-5-15?

Te napięcie pamięci (2.2V) gdzie się dokładnie zmienia?

Tam gdzie ustawiasz FSB to jest Memory Voltage i tu ustawiasz napięcie.

Napięcie dla procka ustawia się w CPU Vcore Voltage

Napięcie pamięci mogę maksymalnie ustawić na 2.1V.

Napięcie procka od ilu mam zacząć zwiększać? Bo mam ustawione na AUTO.

Timingi jak dałem już na 4-4-5-12, to się nie chciał komputer uruchomić.

Widzę że masz starszą rewizje, bo rev. 1.04 pozwala max dać 2.45V, a producent dla tych ramów zaleca 2.2V.

Daj na proca napięcie o 0.1v wyższe ale tylko wtedy kiedy będzie to potrzebne

Ustaw na 5-5-5-15 i zobacz

Może nie mogę ustawić wyższego napięcia dla pamięci, ponieważ mam zmieszane kości… Patriot (2x512 MB)+Corsair (2*1 GB)?

A napięcie wyższe o 0.1V, ale od czego? Jam ustawione na Auto, więc nie mam o co zwiększyć.

Poza tym procka podkręciłem do 2,2 Ghz i występują jakieś błędy w Orthosie.

Pozdrawiam.