Karta graficzna do 500 zł

Witam!

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniej karty graficznej, nie chcę niepotrzebnie przepłacać, potrzebuje jej tylko i wyłącznie do gier.

Podzespoły jakie posiadam:

Procek: Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz BOX

Płyta: Asus P5QD Turbo

Ram: Goodram PRO DDR2 Dual Channel 4x1024MB 1066MHz CL5.0 BOX

Zasilacz: OCZ Stealthxstream 500W

Karta nad którą się zastanawiam: Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

dzięki z góry, pozdrawiam

dobry wybór. polecam gtx 460

Mam na sprzedaż Ati HD4870 jak byś chciał to daj znać, chociaż GTX 460 to dobra karta :smiley:

Tak ten Gigabuś będzie jak ulał:) Praktycznie mogę tylko potwierdzić twój trafny wybór.

Za 500 zł raczej nie kupisz. Za 600 już tak. Oczywiście mowa o geforce gtx 460.

Wersja wolniejsza ale za to znacznie mniej prądożerna i mniej grzejąca się to ati 5770. Koszt koło 500 zł, może trochę mniej a wydajność trochę mniejsza od gtx 460 ale starcza na najnowsze gry jeszcze i przyzwoicie sobie radzi z dx 11

Teraz niedawno wyszły GTSy 450, z tego co kojarze to wydajniejsze są od Radków 5770 a cena za podstawowe wersje to niewiele ponad 400zł.

gts450 nie są wydajniejsze od radka, widziałem testy gdzie najmocniejszy gts450 OC z 930 GPU nie pamiętam ile MHZ pamięci miał i tak był o kilka fpsów niżej niż radeon, więc nie jest wcale lepszy, do tego taki mocno podkręcony może mieć już mniejszą żywotność, więc też imo po co, jak zwykły radeon nie podkręcony jest lepszy. Więc zwykły gts450 z podstawowymi zegarami nawet w nie których grach przegrywa z 5750! !!

Tak temat jest o 500zł a użytkownik się pytał o gtx460, więc gdzieś tu popełnił błąd.

Jeśli ma sztywny budżet 500zł to zostaje gts450, jeśli nie to radka bym brał 5770 który jest lepszy. Ale w fullhd będzie się dławił i w dx11 to on sobie może…

Tak się składa, że w dx 11 chodzi wszystko dobrze na 5770

jak zobaczyłem tą wypowiedź aż mi sie cśmiać zachciało …

ta karta co podałeś ma wymagane złącze PCI - Express x16 v2.0 !!

a nie 1.0 jak ma tak płyta główna -,-

Czyli już moc karty dziie w las o około 2-5% . a to BARDZO Zauważalne w nowych grach ^^

a teraz dobrej karty nie znajdzie się na 1.0 .

a sory . :smiley: Zwracam honor ^^ .

Najwidoczneij tą samą płyte zobaczyłem tylko bez Dopisku “turbo” . Sorki ^^ xd

Wielkie dzieki wszystkim za rady, czekam do wyplatki i inwestuje w GeForce GTX 460 :))

pozdrawiam!