Karta graficzna do 500 zł

Witam posiadam zestaw komputerowy Intel pentium g4500 płyta główna asus h110m-k zasilacz Corsair VS Series 450W. Szukam karty graficznej do 500 zł ewentualnie 50 zł mogę dorzucić polecicie coś? Znajdę coś lepszego od tej karty ? Gry w jakie będę grał cs go gta v watch dogs I ewentualnie myślicie że za 1 miesiąc może spać cena tej karty?

Jeśli karta ma być nowa to nic lepszego nie znajdziesz jak gtx 1050. Kwestia jedynie doboru cichego chłodzenia, choć tutaj nie ma o co wiele walczyć. Wszystkie gtx 1050 są energooszczędne a więc chłodzenie nie ma wiele do roboty.
Na istotny spadek cen nie liczyłbym. Trzeba czekać do premiery nowej generacji układów.
Ten model karty nadaje się dobrze do niższych rozdzielczości, do full HD będzie za słaba, a swoje dołoży mało wydajny cpu (szkoda że nie dołożyłeś choć do G4560).

R9 270X polecam, za 400 da radę

Rozumiem raczej będę grał na średnich detalach. Nie w full hd aż taki wymagający nie jestem chodzi mi bardziej żeby w miarę płynnie to chodziła gra. Może za pół roku pomyślę nad zmianą cpu. I5 i taka karta graficzna dałaby radę na najbliższy czas?

Jeśli grasz na niższych rozdzielczościach to tutaj ten pentium i gtx 1050 będą sobie radzić w nowszych grach. GTA V czy Watch Dogs spokojnie odpalisz. O czymś mocniejszym bardziej będziesz musiał myśleć za 2-3 lata.

1 polubienie

radeon rx 460

Lepszy od GTX-a?

Wolniejsza praktycznie w każdym tytule od gtx 1050 http://m.pclab.pl/art71865-6.html

1 polubienie

Radeon RX 560 OC 2 Gb jeśli myślisz o grach na DirectX 12 i Vulkan lub GTX 1050 jeśli myślisz o grach na DirectX 11. Jednak gorąco polecam dopłacenie za wersję, w oby dwóch przypadkach, 4 Gb. Ja mam wersję 2 Gb i żałuje bo Skyrim SE/Fallout 4 na Ultra i 900p się dusi z niedostatku szybkiego VRAM (wg GPU-Z jak i własnych odczuć)

1 polubienie

Tu jest porównanie tych kart

GTX 1050 wyszedł w październiku 2016 a RX 560 w maju tego roku więc myślę że z kolejnymi wersjami sterowników sytuacja będzie się poprawiać bardziej na korzyść tego drugiego.

Edit: myślałem że G4500 różni się od słynnego G4560 mniejszą częstotliwością a ma on jednak identyczną, ale nie ma HT - to ważne bo z dwurdzeniowym i dwuwątkowymi CPU lepiej radzą sobie GeForce, AMD miało się poprawić w tej kwestii za pomocą lepszych sterów, ale nie wiem co im z tego wyszło i weź to też pod uwagę jeśli nie zamierzasz wymienić CPU w najbliższym czasie. Z drugiej strony niskopoziomowe API jakim jest DX12 i Vulkan potrafią odciążyć słaby procek więc jeśli skupisz się na takich grach to możesz zaryzykować z RX 560.

Edit 2 - myślę że ceny kart przede wszystkim z 4 i więcej Gb VRAM na pokładzie mogą spaść bo analitycy giełdowi wróżą raczej koniec ery kryptowalut czyli pośrednio także ich kopania tłumacząc to tym że są one obecnie napompowanym balonem - jednak grałem kiedyś na giełdzie (głównie 11 bit, CDR) i wiem że nierzadko “anale” się mylą

1 polubienie

Polecam z dobrym chłodzeniem MSI GeForce GTX 1050 GAMING X

1 polubienie

Zdecydowałem się jednak dokupić coś lepszego jak myślicie ten zestaw da radę na najbliższe 2-3 lata?


geforce gtx 1050ti do komputera z procesorem pentium g4500 to nieporozumienie