Karta Graficzna do 600 zł

Witam! Poszukuję możliwej karty graficznej do 600 zł z przeznaczeniem do gier, może być używana gdyż moja obecna gtx 760 padła ( po uruchomieniu gry wyrzuca do pulpitu z komunikatem: sterownik graficzny przestał działać). Zestaw jest dosyć stary a w obecnej chwili mam ograniczony budżet, obecne podzespoły to:
Procek - Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL
Płyta główna - MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL
Pamięć RAM - Kingston HyperX 8GB 1600MHz DDR3
Zasilacz - SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088
Zastanawiam się nad kolejną 760 lub 960 ale może polecicie coś lepszego?

Zanim kupisz spróbuj przeinstalować sterowniki, w 10 letnim lapku (18,4 cala:) )było podobnie po jakieś aktualizacji winda (ew. “optymalizującego programu”, który rodziciel mój z uporem chroni od wysłania w niebyt:P).

Karta jest sprawna jeśli masz monitor do niej wpięty i daje obraz. Sprzedaj obecną i jak używane Ci nie straszne to kupuj GTX1060.

Ty chyba nigdy nie widziałeś “uwalonej” karty graficznej :smiley:
Sterowniki nic nie pomogą, Jaki system w ogóle się pytam? Procedura POST przechodzi?

Wsadziłem ją do komputera kolegi i tak samo zamykało gry. Mogę na niej odpalić lightrooma lub przeglądarkę lecz po około 2h użytkowania zaczyna wyświetlać artefakty lub czarny ekran na 2sek co jakiś czas a temperatura karty dochodzi max do 40 stopni, czasami resetuje mi kompa zaraz po uruchomieniu wiec już przyszedł na nią czas :D. Coś takiego? gtx 1060. Win 7 Post przechodzi a kolega ją testował na 8 lub 10.

jak artefakty, to owszem - śmietnik lub próba podpieczenia (i tak popsuta…).
Ja bym mimo wszystko zaryzykował pieczeń z elektrolitu: jeżeli podziała, to niedawno weszła seria 20xx GT i jest szansa na jakieś mały ruch w dół starszych, święta też za pasem i za miesiąc może jakieś promocje, czyszczenie magazynów…

No to grafika umiera, ten GTX1060 jest po wymianie pamięci to raczej nie, ale jakaś 3GB owszem.

Prawdopodobnie pokoparkowa karta, ale skoro ma gwarancję to czemu nie?

Można wyrwać inne wersje ciut taniej. W podobnych cenach masz GTX 1050Ti lub 1060 3GB, ale 1060 3G odradzam, bo ilość Vram mocno podcina skrzydła tej karcie.

Polecam to wyżej :sunglasses:

Czyli w tych kartach nie powinno być żadnej domieszki samsunga? Co do radeona to nie mam dobrych doświadczeń z tą firmą, wole coś z geforce, GTX 1050Ti czyli coś takiego będzie lepszym wyjściem niż GTX 1060 3GB?

Będzie nowe, ale zdecydowanie nie lepsze. Rx to bardzo dobry wybór. I jeśli masz złe doświadczenie że starszymi kartami od Radeona to czas je zmienić. Karty RX jakościowo nie różnią się od nVidia. W bonusie masz 20% FPS.

A co myślicie o modelach powystawowych lub takich z 4 letnią gwarancją?
GTX 1060 powystawowy
GTX 1060 4 lata gwarancji

w jakiej sieci , w jaki sklepie masz wystawione na stojaku 14 sztuk karty jednego typu? Prawdopodobnie używany, nie powystawowy. Zresztą to wynika z tego, że " Gwarancja rozruchowa od sprzedawcy Allegro 14 dni + gwarancja producenta pozostało: ponad 1 rok - Załączam dowód zakupu". Egzemplarz powystawowy ze sklepu nada powinien mieć 2lata od zakupu, od zakupu przez klienta, dlatego tu masz skrócone do roku- on odsprzedaje;-)
Skoro zaś “kantuje” w opisie, to dziękuję.

Typ najprawdopodobniej skupuje karty i sprzedaje taką lichwę.

Jeśli pierwsza opcja jest zbyt podejrzana to co z drugą? Cztery lata gwarancji a ilość dostępnych sztuk to aż 38, ten sprzedawca posiada również egzemplarze powystawowe za cenę 670zł
GTX 1060 Powystawowy 4 lata gwarancji

“Karty praktycznie nie używane. Czas pracy około 2-3 tygodni. Niczym nie różniące się od nowych, jedynie super ceną.” karta powystawowa nie ejst kartą pracującą. W przypadku laptopa ok, ale karta wyciagnięta z wystawowego komputera jako nowa w 37 sztukach…? Koparka, no bo gdyby kupił 37, to nie rejestrowałby (jako detalista spzredajacy z hurtowni nabyte etc).

drobny edit, poprawka mojego błędu w cyferkach:)

Jak chcesz ryzykować, to poszukaj np. tutaj, MOŻE dostaniesz taniej niż w sklepie i MOŻE dostaniesz to c chceszw dobrym stanie;-) https://www.taobao.com/list/product/索泰1050显卡.htm a na poważnie, do zakupu “używanych” kart jestem sceptyczny, niby mają gwarancje producenta, ale facet coś miesza z powystawowym-używanym.

W zasadzie jak ma 4 lata gwarancji to bym się zbyt mocno chyba nie zastanawiał, tak samo zajedzie Ci kartę nieogarnięty podkręcacz kart graficznych, więc jeden pies.

Prawdopodobnie zdecyduje się na nią ze względu na gwarancje, dzięki wszystkim za pomoc :smiley::+1:

udało mi się wylicytować kartę gtx 1060 6GB 3 lata gwarancji ale chyba nie działa poprawnie… w grze lub przeglądarce czasami pojawia się czarny ekran po którym wyświetla się komunikat “sterownik graficzny przestał działać ale odzyskał sprawność…” Instalowałem najaktualniejsze sterowniki, następnie te z płyty aż zrobiłem format ale nic to nie dało, możliwe że problem nie leży po stronie karty graficznej?

Sugeruję zacząć od wywalenia sterowników i zainstalowania starszych (sprzed roku)?