Karta graficzna do 700 zł i zasilacz do 250 zł

Witam, mam zamiar kupić kartę graficzną do 700 zł i na razie interesuje mnie ta karta: http://www.komputronik.pl/product/204180/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_R9_270X_MSI_2GB_DDR5_DVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

Ta karta będzie dobra czy polecacie inną. Będzie służyła do gier np, do AC4BF, AC Unity, Wiedźmin 3, Battlefield 3 i 4.

Mój sprzęt to:

GPU: Gainward Geforce GTS 450 

CPU: Intel Core i5 760 2.8 Ghz (OC do 3.6 Ghz)

RAM: 8GB 1333 Mhz cl9

Płyta Główna: Asus p7p77 lx

PSU: Chieftec 400W. 

Gram w rozdzielczości 1680x1050, ale w przyszłości zamierzam w Full HD. Wiem, że zasilacz nie uciągnie nowszych kart, dlatego zasilacz też zamierzam wymienić. Na razie ten mnie interesuje: http://www.komputronik.pl/product/192089/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/SilentiumPC_Deus_M1_550W_80Plus_Bronze_2_lata_Door_to_Door.html

Ten będzie dobry, czy inny polecacie?

Witam

 

Zdecydowanie taniej będzie jak kupisz np kartę Radeon R9 270 i podkręcisz ją w programie MSI Afterburner. Zasilacz mogę polecić np ten Thermaltake Smart 530W w dodatku modularny.

 

Karta wystarczy do Battlefilda 3 w rozdzielczości FullHD,zasilacz moim zdaniem jest lepszy niż Silentium.

 

… w tym budżecie Radeon R9 270X MSI 2GB DDR5 to najlepszy wybór (świetna karta z bardzo dobrym chłodzeniem).

 

SilentiumPC Deus M1 550W 80Plus Bronze to zły wybór , poczytaj: http://tnij.at/21501  (dodatkowo krótka dwu letnia gwarancja).

Polecam jeden z nw. zasilaczy:

 •  XFX Pro Series 550W, 1x12V(44A), 528W, aktywny PFCSeasonic80+ Bronze,

:heart:   Cooler Master G550M, 1x12V(42A), 504W, aktywny PFCCWTVRM DC-DC80+BronzeHybrydaHaswell compatible, (specyfikacja)

 


Bardzo dziekuję za cenne odpowiedzi :smiley: Na pewno się przydadzą

ja polecę zasilacz Corsair VS650 który używam i jestem z niego bardzo zadowolony,

co do karty to MSI R9 270 lub R9 270X, mam R9 270 i kręci się jak głupia przy czym wyciągnełem z niej max 70*C w upał co daje bardzo dobry wynik, to są te same karty tylko R9 270 ma zablokowane OC do 1050/1500 Mhz i jest okastrowana z AMD True Audio

Po pierwsze to Deus M1-550 nie będzie tutaj ekstremalnie przeciążany więc spokojnie :slight_smile: Pomijam już fakt, że dziwnym zbiegiem okoliczności tylko jednej redakcji na świecie rzekomo nie zadziały zabezpieczenia i pomijam już fakt, że w ekipie tej redakcji jest kilka osób, które nie mają za grosz zdrowego i obiektywnego podejścia do tematu :smiley: Po drugie sporo ludzi narzekało ostatnio na wentylatory w tych zasilaczach XFX…Można ewentualnie dobrać Antec VP500 lub Thermaltake Smart 530SE :slight_smile:

…żaden to argument że Deus M1-550 nie będzie maksymalnie obciążany, ma mieć wg danych producenta wysoką sprawność tak przy niskim jak i wysokim obciążeniu. Co zaś tyczy się osób cyt." które nie mają za grosz zdrowego i obiektywnego podejścia do tematu" nie wiem jakie masz “prawo” wydawać taki osąd o Nich, a może napisz i umieść w necie artykuł na temat dobroci ww, zasilacza i ludzi go testujących. Dla mnie sam fakt, że producent zasilacza daje na swój wyrób krótką dwuletnią gwarancję (inni producenci 3-5 lat) jest wystarczającą informacją, że mam do czynienia z wyrobem nie najwyższych lotów, bo niby dlaczego mam wierzyć w to, że zasilacz jest dobry jak sam producent nie za bardzo w to wierzy.

btw. fakt - Thermaltake Smart 530SE to dobry niskobudżetowy zasilacz, co prawda z niewielką ilością zabezpieczeń, dlatego do nie polecałem.  

Silentium PC przy ich rozrzucie jakościowym to kiepski wybór. Do poczytania na ten temat jest sporo.

 

No chyba że ktoś chce wesprzeć “polską” firmę :wink:

Nie lepszym wyborem będzie MSI R9 270?

Także dopłacamy około 100 zł do R9 270x tylko dla True Audio, którego R9 270 nie wspiera.

Sam musisz zdecydować. Według mnie nie opłaca się dopłacać do modelu z X.

W sumie racja. Kupie model bez X.