Karta graficzna do 700 zł i zasilacz do 250 zł

(Pietrek8) #1

Witam, mam zamiar kupić kartę graficzną do 700 zł i na razie interesuje mnie ta karta: http://www.komputronik.pl/product/204180/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_R9_270X_MSI_2GB_DDR5_DVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

Ta karta będzie dobra czy polecacie inną. Będzie służyła do gier np, do AC4BF, AC Unity, Wiedźmin 3, Battlefield 3 i 4.

Mój sprzęt to:

GPU: Gainward Geforce GTS 450 

CPU: Intel Core i5 760 2.8 Ghz (OC do 3.6 Ghz)

RAM: 8GB 1333 Mhz cl9

Płyta Główna: Asus p7p77 lx

PSU: Chieftec 400W. 

Gram w rozdzielczości 1680x1050, ale w przyszłości zamierzam w Full HD. Wiem, że zasilacz nie uciągnie nowszych kart, dlatego zasilacz też zamierzam wymienić. Na razie ten mnie interesuje: http://www.komputronik.pl/product/192089/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/SilentiumPC_Deus_M1_550W_80Plus_Bronze_2_lata_Door_to_Door.html

Ten będzie dobry, czy inny polecacie?

(Enzo1) #2

Witam

Zdecydowanie taniej będzie jak kupisz np kartę Radeon R9 270 i podkręcisz ją w programie MSI Afterburner. Zasilacz mogę polecić np ten Thermaltake Smart 530W w dodatku modularny.

Karta wystarczy do Battlefilda 3 w rozdzielczości FullHD,zasilacz moim zdaniem jest lepszy niż Silentium.

(Ja$) #3

… w tym budżecie Radeon R9 270X MSI 2GB DDR5 to najlepszy wybór (świetna karta z bardzo dobrym chłodzeniem).

SilentiumPC Deus M1 550W 80Plus Bronze to zły wybór , poczytaj: http://tnij.at/21501  (dodatkowo krótka dwu letnia gwarancja).

Polecam jeden z nw. zasilaczy:

•  XFX Pro Series 550W, 1x12V(44A), 528W, aktywny PFCSeasonic80+ Bronze,

:heart:   Cooler Master G550M, 1x12V(42A), 504W, aktywny PFCCWTVRM DC-DC80+BronzeHybrydaHaswell compatible, (specyfikacja)

(Pietrek8) #4

Bardzo dziekuję za cenne odpowiedzi :smiley: Na pewno się przydadzą

(Lamerq2) #5

ja polecę zasilacz Corsair VS650 który używam i jestem z niego bardzo zadowolony,

co do karty to MSI R9 270 lub R9 270X, mam R9 270 i kręci się jak głupia przy czym wyciągnełem z niej max 70*C w upał co daje bardzo dobry wynik, to są te same karty tylko R9 270 ma zablokowane OC do 1050/1500 Mhz i jest okastrowana z AMD True Audio

(Wypaspc) #6

Po pierwsze to Deus M1-550 nie będzie tutaj ekstremalnie przeciążany więc spokojnie :slight_smile: Pomijam już fakt, że dziwnym zbiegiem okoliczności tylko jednej redakcji na świecie rzekomo nie zadziały zabezpieczenia i pomijam już fakt, że w ekipie tej redakcji jest kilka osób, które nie mają za grosz zdrowego i obiektywnego podejścia do tematu :smiley: Po drugie sporo ludzi narzekało ostatnio na wentylatory w tych zasilaczach XFX…Można ewentualnie dobrać Antec VP500 lub Thermaltake Smart 530SE :slight_smile:

(Ja$) #7

…żaden to argument że Deus M1-550 nie będzie maksymalnie obciążany, ma mieć wg danych producenta wysoką sprawność tak przy niskim jak i wysokim obciążeniu. Co zaś tyczy się osób cyt." które nie mają za grosz zdrowego i obiektywnego podejścia do tematu" nie wiem jakie masz “prawo” wydawać taki osąd o Nich, a może napisz i umieść w necie artykuł na temat dobroci ww, zasilacza i ludzi go testujących. Dla mnie sam fakt, że producent zasilacza daje na swój wyrób krótką dwuletnią gwarancję (inni producenci 3-5 lat) jest wystarczającą informacją, że mam do czynienia z wyrobem nie najwyższych lotów, bo niby dlaczego mam wierzyć w to, że zasilacz jest dobry jak sam producent nie za bardzo w to wierzy.

btw. fakt - Thermaltake Smart 530SE to dobry niskobudżetowy zasilacz, co prawda z niewielką ilością zabezpieczeń, dlatego do nie polecałem.  

(Odyniec_Stary) #8

Silentium PC przy ich rozrzucie jakościowym to kiepski wybór. Do poczytania na ten temat jest sporo.

No chyba że ktoś chce wesprzeć “polską” firmę :wink:

(system) #9

Nie lepszym wyborem będzie MSI R9 270?

Także dopłacamy około 100 zł do R9 270x tylko dla True Audio, którego R9 270 nie wspiera.

(Odyniec_Stary) #10

Sam musisz zdecydować. Według mnie nie opłaca się dopłacać do modelu z X.

(Pietrek8) #11

W sumie racja. Kupie model bez X.