Karta Graficzna do 900 zl

Witam chciał bym wymienić moja kartę graficzna na coś nowszego i bardziej wydajniejszego . Moja obecna karta to PALIT GF 8600 256 ddr3 1.0 . Chciał bym coś dużo szybszego i wydajniejszego do przeznaczenia mam 900 zl .

O to mój sprzęt :

Procesor Core 2 DUO e6750 BOX

Płyta ASUS p5k

Zasilacz CHIEFTEC GPS 450AA 101a - 450 W ( jeżeli trzeba wymienić to na jaki )

Pozdrawiam .

Najpierw wymieniłbym zasilacz (Chieftec niby porządny, ale seria GPS jest mocno budżetowa) na BeQuiet! PurePower L7 530W (koło 250zł).

Zostaje jakieś 650zł, czyli akurat najtańszy HD4890 (do konkurencyjnej karty od nVidii GTX275 musiałbyś jeszcze stówkę dorzucić).

Oczywiście najlepiej byś zrobił, jakbyś jeszcze trochę poczekał i pozbierał pieniędzy i kupił HD5850, ale jak już sytuacja nagli, to najwydajniejsze zestawienie masz powyżej.

Zawsze może kupić HD5770

tak radeon 5770 jest wydajniejszy od najdroższych nvidii

Który kosztuje dużo więcej niż HD4870, a prezentujący zbliżoną wydajność - raczej średnio opłacalny zakup.

Mozę taka ->… http://www.komputronik.pl/index.php/pro … GRID_.html

jak miałbym kompa z pci e to tylko taką bym kupił polecam :wink:

Za te cenę jest hd4890 który jest wydajniejszy od wyżej wymienionego geforca :stuck_out_tongue:

I to chyba najlepsze rozwiązanie :smiley:

Nie wiem w co chcesz grać i ile pamięci masz na pokładzie ale powiem tak, sprzedaj swoją grafę dołożysz pare groszy i wsadź wypasioną 9800 gtx.

Resztę kasy sobie odłożysz i za 2 lata wymienisz całość. Taka moja skromna porada. Pozdrawiam.

Wypasiony 9800 gtx?? :stuck_out_tongue:

Fajne masz wypasione karty :stuck_out_tongue:

Za cene 9800 masz 4770/4850 który bd o niebo lepszy wyborem :stuck_out_tongue:

W teraźniejszości nie opłaca się kupować kart geforca kiedyś było na odwrót :wink:

Radeony wygrywaja w każdym segmencie od low-end do high-end :stuck_out_tongue:

A więc skojarzmy wszystko:

-Kupujesz BeQuiet purepower l7 530(250 zł) starczy ci na długo, właściwie dopóki wejścia zasilania na mobo nie zmienią :stuck_out_tongue:

-Jak za niedługo masz zamiar wymienić kompa to hd 4770/4850 i resztę se zostawiasz :stuck_out_tongue:

-Jak chcesz jak najlepiej za te kasę to hd4890 :stuck_out_tongue:

-A jak możesz poczekać to po świętach stanieją hd 5850/5870 i wtedy masz dx11(np. dirt 2 go wspiera)

A to już twoja decyzja :stuck_out_tongue:

Pochwal się potem co kupiłeś :wink:

@foreste - jak porównujesz radeona 9550, 6000 i x200 do gf 6800xt, to nic dziwnego, że narzekasz na wydajność, to zupełnie inna klasa sprzętu dla innych użytkowników. Wymienione radeony to karty mocno budżetowe, do przeglądania internetu, oglądania filmów, edytora tekstu, pogrania w Pasjansa czy w Sapera. A gf 6800xt to była topowa karta do gier, teraz są nowsze i wydajniejsze, ale ze wszystkim pod DirectX 9 sobie radzi bez problemu. Trafniejsze byłoby porównanie wymienionych radeonów do gf 6200, która ma wydajność nieco tylko większą od Intela 945G, używanego w netbookach.

Intel ma 55% rynku grafiki (głównie przez komputerach w firmach), ATI jakieś 30% rynku, z 15% NVidia, używana głównie przez graczy.

Dodane 07.12.2009 (Pn) 12:24

U mnie ten GeForce 6200 ma pod siódemką na komputerze stacjonarnym indeks wydajności 3.3, Intel 945G na netbooku 3.0, ale ta karta NVidii jest fabrycznie podkręcona i wyposażona w 256MB pamięci DDR2, a procesor to Core2Duo. Tak tylko wspominam…

Ja nie jestem fanatyk tylko ze kartami Ati/amd są problemy w windows a szczególne na linux, miałem radeom 9550 i był okres pól roku ze firma ati dawała zepsute sterowniki pod karty radeon i tylko chodziło 2 D a jak odpalałem grę 3D to gra crash miała,a na linux jeszcze gorzej bo te same błąd co wersja na windows miała to do tego żeby odpalić telewizje na tvtime to trza było pól dnia grzebać w xorg,

Dodatkowy plus dla nVidia za długie wspieranie kart graficznych nowymi sterownikami i w windows i na linux , dlatego jest dobry wybór to nvidia bo dba o klienta niż ati.

Jeśli ktos nie znajdzie tu swojego posta, niech traktuje go jako OT - bo takowe wywaliłem.

Autor nie pytał się o wyższość kart nVidii nad Radeonem (i odwrotnie), więc odpuśćcie sobie.

Jeśli coś polecacie, to napiszcie przy okazji, dlaczego akurat to.

Porada “kup nVidię, bo jest lepsza” nie jest takową.

Moim zdaniem wymiana zasilacza nie jest konieczna. Masz całe 900 zł. Możesz kupić HD4890 z dobrym chłodzeniem lub GTX 275.

Kaczorinax wszystko ładnie podsumował.

Oczywiście realne 450W w zupełności wystarczyłoby na te wszystkie karty, ale Chieftec w serii GPS nie popisał się (przypadki nietrzymania napięć). Poza tym, jak z okablowaniem tego Chefteca?

Dalej mówię, że bez wymiany zasiłki masz całe 900 zł na grafikę, co kupisz to już Twoja decyzja. :wink: