Karta graficzna do filmów 1080p60

Witam.
Posiadam leciwy sprzęt:
Płyta główna: Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H
Procesor: AMD Athlon II X2 280, 3600 MHz
Ram: GoodRAM 8 GB DDR3 1333 (4x2 GB)
Grafika zintegrowana: ATI Radeon HD 4200 (512 MB)
Zasilacz: Forton 350 W 80 Plus (FSP350-60GLN)
Monitor: IIyama X2483HSU
Komputer przeznaczony głównie do przeglądania sieci, filmy YT, konwertowania filmów. NIE JESTEM GRACZEM.
Zauważyłem, że niektóre filmy FHD rejestrowane moim aparatem nie są płynnie odtwarzane. Filmy 1080p60 z YT w ogóle nie są odtwarzane.
Czy w związku z tym warto zainwestować w kartę typu:
XFX Radeon HD 5450 2GB DDR3


Czy taka karta poprawi sprawność zestawu? Czy zasilacz jest wystarczająco mocny? Zależy mi na ciszy/pasywnym chłodzeniu. Komputer mam nadzieję, że popracuje kolejne kilka lat.

Szukałbym używanego radeona HD7770 lub nVidię GTX650. Taniej: 7750 lub gtx550.
HD5450 to stary układ. Z nowych do wyświetlania pulpitu i filmów GeForce GT 710 w okolicach 150 zł.

Dziękuję za odpowiedź, znalazłem:


Czy zasilacz da radę, będzie jeszcze jakiś zapas mocy?

Te karty pobierają tyle co nic - 19W.


Ale o graniu w nowsze gry zapomnij.

Zotac ma 2 GB ram, Gainward 1 GB. Nie warto dokładać 20 zł, nie będzie różnicy?

Nie będzie.
Jeszcze sprawdź jak wyjdzie z przesyłką, bo może ta oferta będzie tańsza, a jest 2GB.
http://allegro.pl/zotac-geforce-gt-710-2gb-ddr3-64bit-dvi-d-hdmi-hdc-i6907512247.html

OK, dziękuję za pomoc.

I jeszcze jedno. Forsowany przez Google kodek VP9 będzie obciążał tylko procesor. Dopiero Pascale dostały wsparcie sprzętowe dla tej technologii, ergo musiałbyś minimum GT 1030 zakupić.

Czyli kwotowo 2x tyle co za wspominane wcześniej karty…
I posiada pamięć DDR5. Nie wiem czy to problem?

Wystarczy

Dzięki

To nie jest problem. Przynajmniej na razie ;). VP9 jest wykorzystywany na youtubie o ile jest taka możliwość. Trochę więcej na temat:
http://pclab.pl/art63078.html


Kupując droższą kartę może wybiec w przyszłość i ominąć sytuację, w której procesor zacznie klękać przy tym kodeku.