Karta graficzna do FX 4100 quad-core 3,6GHz za~800 zł do gier

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej, ale mam mały problem. Mianowicie myslałem nad 760 GTX 2GB DDR5 256bit Twin Frozr od Nvidii, ale nie wiem czy mój procesor będzie nadążał. Samej karty wolałbym nie wymieniać co roku, dlatego wolałbym od razu kupić jakąś dobrą.

Do tego procesora nie ma sensu pakować tak mocnej karty. Bardziej opłacałoby się wziąć G3258 + płytę z możliwością OC na H81, sprzedać obecny procesor i płytę główną, a za resztę kasy kupić R9 270.

 

zapomniałbym, jaki masz zasilacz? od tego powinieneś zacząć.

Pod ten procesor GTX 750 to max. Jednak lepiej byłoby zastosować się do rady kolegi wyżej.

Przy czym mam ograniczony budżet i raczej nie chce wybebeszać całego kompa, zasilacz Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG a jeśli nie 760, to może tańszy zamiennik poza GTX 750 ?

Jakąkolwiek mocniejszą kartę tam wsadzisz, a będzie ona działać na pół gwizdka. Procesor masz słaby.

A co jeśli np za 3 miesiace kupiłbym nowy procesor ? Nic nie będzie karcie ani obecnemu 4100 jeśli przyszłościowo myśląc kupię tą GTX 760 ?

Żeby mieć zadowalającą wydajność przy GTX 760, musiałbyś kupić FX 8320, co najmniej. Tyle że płyta główna nie obsługuje tego modelu procesora, ani żadnego innego powyżej 95 W.

 

Rozwiązaniem pośrednim byłby zakup FX 6300 + GTX 750 Ti. 

 

Na Twoim miejscu sprzedałbym to co posiadam i zainwestował w LGA 1150. Na początek może być to i3 4160 + Płyta główna na chipsecie B85/H81. Wówczas możesz wsadzić jakiegoś HD 7770 lub coś mocniejszego.

jak pisałem, ograniczony budżet mi na to nie pozwoli ;/ w takim razie dzięki wszystkim za rady, temat do zamknięcia. Kupię płyte główną i procesor, później dopiero graficzną, ale rozłożę to w czasie.