Karta graficzna do GA-G31M-ES2L

Witam,
Aktualnie za kartę graficzną robi procesor.
Aby poprawić wydajność pracy komputera zastanawiam się nad dokupieniem jakiejś taniej karty graficznej, która będzie dobrze współpracowała z płytą główną GA-G31M-ES2L.
Komputer ma 4GB ramu, procesor P4 3GHz.
Najlepiej, jakby karta nie kosztowała więcej jak 50zł a jednocześnie aby była jak najmocniejsza.

Wydajność pracy PC karta grafiki Ci tutaj za bardzo nie poprawi.
Komputer nabierze wigoru przy dysku SSD na system.
Jak kupisz nawet taki na SATA3 to jest on kompatybilny wstecz i będzie po prostu ograniczony prędkością portu.
Druga sprawa to, że możesz też go ewentualnie później wykorzystać w nowym komputerze.
Zastanów też się nad kupnem nie z tych najtańszych dysków SSD opartych o TLC (Planar NAND), bo szybko taki dysk się zużyje (pierwsze bad sektory się pojawiają dosyć szybko), lepiej troszkę dopłacić i wziąć coś na 3D-NAND (np. A-data Ultimate SU800)

[quote=“horun, post:1, topic:520485, full:true”]
Witam,Aktualnie za kartę graficzną robi procesor. Aby poprawić wydajność pracy komputera zastanawiam się nad dokupieniem jakiejś taniej karty graficznej, która będzie dobrze współpracowała z płytą główną GA-G31M-ES2L.Komputer ma 4GB ramu, procesor P4 3GHz.Najlepiej, jakby karta nie kosztowała więcej jak 50zł a jednocześnie aby była jak najmocniejsza.
[/quote]Cześć,
zapomniałeś o sednie tematu (nie mówiąc o należytym opisie posiadanej konfiguracji). Jaki jest konkretnie cel modernizacji?
Ogólnie masz nastoletnią platformę. Najwyższy czas na wymianę całości. Kwestia do czego komputer ma służyć.

Odpowiadając na zadane pytanie: 9800GTX lub HD4770.

Komputer służy mi tylko do pracy (Eplan, VS2010, AVRstudio, stvd,).
Wiem, że najlepszą poprawę wydajności pracy da się osiągnąć poprzez dołożenie SSD. Jednak nie chcę ryzykować, że płyta główna mi go uszkodzi itp. Do końca roku mam w planach wymianę całości.
Jakiś czas temu miałem przyjemność podłączyć jakiegoś geforca (nie pamiętam dokładnie jakiego), ale zauważyłem dość znaczne polepszenie kultury pracy.

Do 50 zł z wysyłką to można tu wrzucić jakiegoś Core 2 Duo np e8400.