Karta graficzna do gier [do 400zł]

Jak chcesz to bierz tego 8600gt choć osobiście jestem za radeonem hd2600pro którego bez problemu można wykręcić do xt.

Tylko, jeśli już weźmiesz 8600gt to z tego co widzę masz wybór pomiędzy agp, a pci-e, w takiej sytuacji wybór jest tylko jeden: PCI-E! !!

Dlaczego? Dlatego:

  1. Wersje agp są dużo droższe od wersji pci-e

  2. Wersja agp to jest to samo co pci-e (od serii 7xxx i 8xxx) z tą róznicą, że w “wersjach agp” zastosowana jest szyna hsi odpowiedzialna za translacje poleceń pci-e na agp, czyli tak naprawdę agp jest emulowane, a jak wszyscy wiemy każde dodatkowe emulacje w jakimś stopniu zwiększają ilość wykonywanych obliczeń, a co za tym idzie zmniejszaja wydajność końcową układu.

Zgadzam się - Oczywiście że PCI-E

Nie ma GeForce 8600GT na AGP jest tylko na PCI-E.

GeForce 8600GT można tak wykręcić że ten Radeon zostanie w tyle.

Radeon X1950Pro jest wydajniejszy od tego Radeona HD2600Pro czy XT.

Było to już testowane, karta graficzna z takim samym gpu i ramem, na procesorze o takiej samej wydajności, a różniąca się agp/pcie nie różni się wydajnością, czasem na agp jest nawet ok. 1% szybsza :stuck_out_tongue: Szukaj w google a nie filozuj.

To jak jest z tymi PCI-E i AGP ?

Może jakieś konkretne linki z testami?

Bierz pasywnego 8600GT od Gigabyte. Na nim montujesz wiatrak 12cali, podpinasz pod płytę gł i obrotami sterujesz "speedfan"em. Ja mam dokładnie to samo chłodzenie ale na 2600xt. Chodziło mi o ciszę dlatego jest pasywna i kiedy oglądam filmy to wiatrak kręci sie ok 800rpm czyli niesłyszalnie a w grach gdzie już niezależy mi na ciszy mam 1500rpm.

Mam tak samo, po co ma szumiec jak nic nie robie.

Serii 8 gf’ów oczywiście narazie na agp nie ma i ze sporym prawdopodobieństwem nie będzie, bo jeśli miałaby być to już by była, a porównanie agp vs pcie bylo na radku x1950, tak jak wcześniej wspomniałem kto zainteresowany niech skorzysta z google…