Karta graficzna do gier przy podanej konfiguracji do 400zł

Cześć wszystkim!

Poszukuję karty graficznej pod gry komputerowe (kiedyś bawiłem się w montaż i obróbkę video, ale to stare czasy).

Posiadam aktualnie poniższą konfigurację:

AMD Phenom x4 9500 2,2GHz

4GB Ram Kingston 1066MHz

Zasilacz Amacrox Warrior 450W

Aktualnie grafika: GeForce 9600GT 512MB 256bit

Co możecie polecić w budżecie 400zł?

I pomocnicze pytanie - jedni twierdzą, że lepiej więcej pamięci inni, że liczy się przepustowość (najlepiej 256bit). Jak to z tym jest?

Z góry dzięki za odpowiedzi! :slight_smile:

PS. Tylko proszę, jak polecacie jakieś karty to chociaż kilka słów od siebie dlaczego akurat to. I chciałbym, żeby nowa grafa z tym sprzętem pociągnęła jeszcze tak z 3 lata bez problemu (na w/w 9600GT kupionej w 2008 roku nowe tytuły na średnich detalach bez cieni chodzą płynnie). Thx :slight_smile:

Odpowiedź pomocnicza - zależy ile pamięci ;). 1GB na karcie to obecnie rozsądna wartość, więćej pamięci przyda się tylko do wysokich rozdzielczości lub gry na kilku monitorach. A jako że obecnie wszystkie karty tyle mają, patrzymy na przepustowość.

Jeśli chcesz nową, poszukaj GeForce GTX650 lub Radka 7770. Znajdziesz je bez problemu do 400zł. Na nic mocniejszego nie licz. Jeśli bierzesz pod uwagę używki, zastanowiłbym się również nad Radeonami 6850/6870. Też spora wydajność. A dlaczego te modele akurat? Bo są szybsze od tego, co masz teraz :P.

Tak czy siak, tutaj może być problem z Twoim procesorem. 2,2GHz to dzisiaj mało. Nie wszystkie gry potrafią zrobić użytek z kilku rdzeni, więc twoje CPU (i jego niskie taktowanie) może ograniczać podane powyżej karty. Jeśli będziesz chciał grać w nowe gry, prędzej czy później nie ominie Cię inwestycja, zarówno w procesor jak i RAM. Z takim BF4 możesz mieć już problem.

Czyli jednym słowem co nie wsadzę z grafy to i tak procek będzie mulił? Sensowna jest wymiana procka na coś typu 2,6GHz na ten socket czy to minimalna różnica i lepiej zacząć myśleć nad zmianą sprzętu?

Lepiej zacznij myśleć nad zmianą komputera.

…mniej wydajnej karty graficznej niż HD 7770 (GDDR5) nie warto kupować

np. http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gd-456181/

w najgorszym przypadku HD 7750, ale koniecznie z pamięciami GDDR5

np. http://www.morele.net/karta-graficzna-m … v2-516325/

A co powiecie na GeForce GTX560? Przy tej konfiguracji pociągnie przyzwoicie np. GTA V?