Karta graficzna do gier

Zamierzam kupić 11 letniemu synowi komputer w kwocie ok. 2000 zł (monitor już mam). Znalazłem kilka zestawów w tej cenie, ale mam wątpliwości, czy karta graficzna np. 8500 GT 256MB HDTV & DVI jest wystarczająca do współczesnych gier - czy nie trzeba szukać karty z pamięcią 512MB? Proszę o opinie oraz propozycje konfiguracji komputera w tych granicach cenowych.

8600 gt 512 mb - bierz tą.Świetna do gier.

amd x2 brisbane 4000+/5000+

2x1gb a-data vitesta extreme

abit nforce 570, foxconn 570 ewentualnie dfi infinity am2 (nforce 4 ultra).

palit 8600gt sonic+

wd seria aaks 320gb/ seagate 320gb seria 10

obudowa

amacrox ax450-pnf

nagrywarka lg,nec.

Jezeli chcesz synowi zarzucic BioShocka to mozesz szukac hehe :slight_smile:

Nie , no zart .

Moim zdaniem dla 11 letniego dziecka karta ktora wymieniles w zupelnosci powinna wystarczyc… o ile twoj syn niejest zbytni wymagajacy pod wzgledem gier bo jak odrazu wezmie sie za shootery ( w ktorych grafa z dnia na dzien co raz lepsza i coraz bardziej wymagajaca) to karta niewyrobi zabardzo :slight_smile:

Pozdraiwam :slight_smile:

grafika nie robi wszystkiego … płyta główna … to silnik …procesor … to gaźnik … karta grafiki to sprzęgło … … popytaj mądrzejszych … :frowning:

wydajność zależy od chipsetu na MB :slight_smile:

zgadza się, tym bardziej że za 2 tyś to można złożyć dobry zestaw z tą kartą :slight_smile:

http://www.allegro.pl/item248657963_wiz … mocja.html bardzo dobry zestaw w super cenie :slight_smile:

lub inny

http://www.allegro.pl/item248831638_axo … s_512.html

Geforce 8600 GT to faktycznie dobra karta jeśli nie ma się funduszy na 8800. Jeżeli chodzi o wielkość pamięci to bezcelowe jest kupowanie z taką ilością z dwóch powodów. Po pierwsze jeśli nie masz super dużego monitora to w zupełności ci wystarczy 256 MB. Po drugie architektura 8600 powoduje że przy 512 nie odczujesz wzrostu wydajności w porówaniu z 256.

Do takich to raczej się nie zaliczasz, bo w grach bardziej wykorzystywana jest grafika a nie procesor

a nie lepiej zamiast 8600gt to 8800 320mb??

a tu sie mylisz, sa wyjatki! bez mocnego procesora bedzie odczuwać się spory spadek fps. taki gothic 3 np, sprawdzałem u siebie, zmniejszałem predkosc mego procesora do 1.4(ktory i tak jest lepszy od takiego pentium 2.8 ) np, i wydajnosc spadala dyrastycznie…niemalze 2krotny spadek fps w niektorych momentach gry. Gra naszpikowana sztuczna inteligencja,fizyka(jakakolwiek by nie byla) potrzebuje mocnego prcesora,

a jak to uczyniłeś ?? mnożnik w core 2 duo jest odblokowany ?? bo jeżeli na magistrali to nie ma się co dziwić że wydajność maszyny spadła…

ale 8600 kosztuje 400, a 8800 1000 zł a to połowa ceny kompa :slight_smile:

Jak ktoś ma kasę i dużo gra, to czemu miałby sobie odmówić przyjemności kupienia 8800gts?

Dzięki za porady, mam jeszcze pytanie o zgodność płyty głównej z pamięcią - dzisiaj w sklepie zaproponowano mi w zestawie płytę Gigabyte GA-P35-S3, P35+ICH9 Dual DDR2 oraz pamięć Kingston 1024MB 800MHz DDR2 Non-ECC. Sprawdzałem w konfiguratorze na http://www.komputronic.pl i wyświetlił się komunikat o braku zgodności - “płyta główna nie obsługuje pamięci ECC”. Czy w takim razie zmienić pamięć, czy płytę główną, tak aby nie zawyżyć kosztów zestawu?

Lepiej bierz MSI P35 Neo2-FR i Corsair 800Mhz 1GB

ap rzeczytaj pierwszy post ile kolega ma na wydanie na zestaw komputerowy :stuck_out_tongue: