Karta graficzna do gier

(Mateusz2k12) #1

Witam! Jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość :stuck_out_tongue:

Do rzeczy, niedawno kupiłem nowego kompa o którego złożenie poprosiłem znajomego informatyka. Komputer miał być do gier, procesor, karta, ramy, wiadomo. Wszystko pięknie, tylko nie wiem czy karta graficzna nie jest zbyt słaba by pograć w nowe tytuły. Za 250-300 zł widziałem chyba bardziej wydajne karty do gier. I teraz moje pytanie: Czy opłaca się wyminiać tę kartęna jakaś lepszą, powiedzmy do 500 zł, będzie w ogóle jakaś poprawa, czy lepiej zostawić tak jak jest. Karta to Radeon HD6670, a reszta sprzętu to:

Proc: Athlon 2 X4 651

Płyta główna: Asus F1A75-M LE

RAM: Kingston DDR3 8GB

Dysk Twardy: Seagate 500 GB

Zasilacz: Modecom FEEL 2 500W

Napęd optyczny: Liteon iHAS122-18

pozdrawiam

(Ziben) #2

ten zestaw do na prawde najnowszych gier na najwyzszych detalach to srednio…

(Nandos) #3

Witam !

* Modecom FEEL 2 500W - to do zmiany definitywnie ! proponuję coś z marki: OCZ , XFX , SEASONIC bądź Chieftec

(falcon89) #4

Zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-aerocool … 50-359408/

Grafika http://www.morele.net/karta-graficzna-t … 29-420924/

(Mateusz2k12) #5

Zasilacz dam radę wymienić samemu?

Dodane 14.09.2012 (Pt) 19:24

I pytanie czy te dwie rzeczy jakoś znacząco wpłyną na działanie gier?

(Agatonster) #6

mateusz2k12 , witaj :slight_smile:

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(falcon89) #7

Jeśli tego jeszcze nie robiłeś to za pierwszym razem może być trochę trudno, najważniejsze to musisz zapamiętać gdzie jakie kable są podłączone (najlepiej zrobić sobie zdjęcia). Powinno pomóc http://www.youtube.com/watch?v=Z3j7B1ry … re=related

Dzięki lepszej karcie graficznej wzrośnie wydajność w grach.

Wymieniając zasilacz na ten możesz mieć pewność że się nie ziara i nie uwali twoich podzespołów.

(Mateusz2k12) #8

dzięki za pomoc, a i jeszcze jedno, czy do komputera moge włożyć obojętnie jaką kartę graficzna niezalzenie czy bylaby to karta od amb czy nvidii?

(hirem) #9

Komputer do gier i znajomy wcisnął Ci do zestawu zasilacz z czarnej listy. Dodatkowo rozglądasz się za wydajniejszą kartą co raczej wiąże się z większym obciążeniem . Nie wieżę żeby On jako INFORMATYK nie wiedział o niepewnych zasilaczach z czarnej listy i jeszcze dobierał do komputera składanego do gier. Zmień informatyka i znajomego zarazem tak na marginesie.

Napisz ile kasy możesz przenaczyć na grafę to koledzy doradzą .

(falcon89) #10

Możesz włożyć karty graficzne obu firm.

Masz na myśli jakąś konkretną kartę?

Jesteś kolejną osobą której niby informatyk polecił “dobry” sprzęt.

(Mateusz2k12) #11

■■■■■■■, mieszkam w małym miasteczku, praktycznie na wsi i nie mam żadnego wyboru przy wyborze informatyka. Nie wiem czy on mnie nie lubi czy po prostu jest tak żałosnym informatykiem…

Dodane 14.09.2012 (Pt) 20:38

Masz na myśli jakąś konkretną kartę?

Chodziło mi o to, czy jeśli włożyłbym jakąś mocniejszą karte to czy zasilacz itp wytrzyma no ale juz mam odpowiedź…

Dodane 16.09.2012 (N) 17:43

Napisz ile kasy możesz przenaczyć na grafę to koledzy doradzą .