Karta Graficzna do grania w nowe tytuły

Pytanie która Karta obsłuży mi nowe gry oczywiście nie chodzi mi o minimalne detale ;p

Są to Mobile wersie jak można sie doczytać :stuck_out_tongue: wiec chodzi o zabawę na laptopie w cenie do 4500 zł .

1.Która Lepsza do grania ?

a)GeForce GT 330M 1gb

b)Ati Mobile Radon HD 5650 1gb

c)Ati Mobile Radon HD 5730 1GB

2.Jaka metryce ewentualnie wybrać by lepiej to wszystko chodziło

(bardziej zalezy mi na wydajności niz na jakości ,ale bez przesady :stuck_out_tongue_winking_eye: )

a)WXGA 1366 x 768 (16:9)

b)HD (1920x1080)

Ps. Będę bardzo wdzięczy za podpowiedź gdyby nawet miała ona wyglądać np tak :wink:

1.d

2.f

Chociaż większe i bardziej szczegółowe umotywowania swoich odp będą mile widziane :stuck_out_tongue:

ps. Proszę tylko bez morałów typy laptopy nie służa do gier …itp itd .

Pozdrawiam Dobroprogramo-Maniaków

landrynex , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych pomocy w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Grafika, to raczej chyba do wieszania na ścianie? Przeczytaj proszę ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Nie chce mi sie duzo pisać ale tak:

  1. Żadna karta Mobile nie obsłuży najnowszych gier w pełnych detalach.

  2. Na takich grach ugotujesz notebooka i będzie ci sie po 5 minutach wyłączał przy temperaturze GPU powyżej 105 stopni i CPU 90 stopni wcześniej właczajac spowolnienie magistrali (jeżeli to będzie INTEL), chyba że karta bedzie ATI to sie nie wyłaczy tylko spali GPU

  3. Skończy sie to tym że zainstalujesz RMClock i zrobisz underclocking do 50%

Nie piszę tu z teorii tylko praktyki - mam notebooka z GPU NVidia 9800M to wiem co się dzieje. Bez underclockingu nie dało sie grać nawet w SpellForce 2 (a to jest nie nowa gra) bo temperatura GPU przekraczała 90 stopni a CPU dochodziło do 80.

No i jeszcze jedno - Karty “M” mają inne (niższe) taktowanie niż te do blaszaków i ich parametry są nie porównywalne

Nie wiem skąd masz takie informacje, ale jestem pewny ze na pewno nie z autopsji. Wczoraj byłem u szwagra który sobie zakupił zabawkę z HD5750 i Core i7 na pokładzie i jakoś po kilkudziesięciu minutach grania w Crysis na entuzjaście przy fullhd nic się nie działo. Ba, nawet po ponad 1h grania nie działo się nic z w.w. przez Ciebie. To że masz zasyfionego lapka i/lub słaby system chłodzenia nie oznacza że wszystkie takie są. Więc proszę, nie szerz bezmyślnych teorii.

Bierz 5730.

Mi nawet nie chodziło o najwyższe detale ale o te MEDIUM chociaż ale dzięki za info …

A co do full detali z tym HD 5750 i Core i7 to prośba do Ciebie “Kichaa”

Mógłbyś ogarnąć model tego lapka od szwagra ?

Bym lookną na allegro co to za Maszynka i bym pomyślał nad zmianią planów zakupu ok?

do Kichaa

Lapek zasyfiony nie jest bo go czyszczę a życze powodzenia w granie w gry na lapku. “Crysis” to gra z 2007 roku i mimo że teoretycznie ma duże wymagania może nie obciążac tak GPU. Zobacz na innych grach. Poza tym zainstaluj sobie CPUID i zobacz temperatury. No i jeszcze jedno. W tym co piszesz jest INTEL to on nie powinien przekroczyć 90 stopni bo włacza sobie sam underclocking o czym nawet nie wiesz bo przy tego typu grach ten procesor przekracza o wiele ich wymagania. Potestujcie z temperaturami mierzonymi na CPU i GPU przy różnych grach i to nie jest tylko mój problem. To jest problem ogólny z lapkami i wystepujacy powszechnie. Ale jak masz taki model co się nie grzeje to gratuluje, tylko nie pisz tu zaraz że on kosztował 12000 zł.

Za 4,5k zł można kupić laptopa z mobilnym HD 5850 (wydajność porównywalna do dekstopowego 9800 GT/HD 4830).

Odnośnie matrycy, Full HD da ci większą przestrzeń roboczą, ale kosztem małej czcionki. Ja bym wziął 1920x1080, pod warunkiem, że masz dobry wzrok.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że w takich wydajnych notebookach temperatury są bardzo wysokie i po jakimś czasie mogą się pojawić problemy z przegrzewaniem. Wymaga to dobrej konserwacji. :wink:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac … 157.0.html

Jest to ASUS G73JH. Źle wcześniej napisałem, bo ma na pokładzie 5870 a nie 5750.

Mogę się mylić, ale chyba jeżeli gra działa poniżej 30 klatek, to raczej CPU i/lub GPU jest obciążone w 100% (pomijając fakt że Crysis - póki nie wyszło Metro 2033 - był grą najbardziej wymagającą dla sprzętu; o ile to istotne, był to Crysis Warhead). Do tego o ile mi wiadomo żaden underclocking nie zachodzi, a działa “Turbo Boost” który wykrywa czy program/gra korzysta z wielu rdzeni/wątków i jeżeli nie to wyłącza pozostałe rdzenie i 1 wykorzystywany rdzeń ma wtedy podniesione taktowanie. Wtedy TDP jest analogicznie mniejsze, to i procesor chłodniejszy. Jednak Crysis korzysta z dobrodziejstw wielowątkowości.

Muszę jednak dodać, że po tej godzinie powietrze wylatujące z jednej strony (są dwie) było naprawdę gorące, choć nie parzyło.

W systemie ratalnym wyszło bodaj 7000zł, ale nie jestem tego pewien.

Zobacz tylko jakie ten Asus ma olbrzymie jak na laptopa chłodzenie z tyłu.

To ile jest wyświetlanych klatek na sekundę nie ma nic do obciążenia podzespołów. Crysis obciąża jakieś 70-90% procesora i 85-95% grafiki, o ile nie ogranicza jej procesor.

Zresztą wszystkie gry obciążają sprzęt podobnie i może to być nawet gra z 2004 roku, jedyna zmiana to może być słabsze obciążenie CPU, bo gra może być jednowątkowa.

Ogólnie, nie ma to jak blaszak do gier. Asus wymieniony wyżej kosztuje 6-7 tysięcy. Blaszak o porównywalnej wydajności z monitorem kosztowałby 2 tysiące, potem za dwa lata można dołożyć 400 zł i mamy dalej bardzo wydajną maszynę, a laptop po trzech latach będzie wart 500 zł?

No i nie ma problemów z temperaturą. :wink:

GeForce GT 330M będzie chyba najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę fakt że są problemy ze sterami na mobilnych kartach graficznych przez co możesz odczuć dyskomfort.

Acha no okey cos juz mniej wiecej wiem na ten temat dzieki wielkie za pomoc :slight_smile:

w ogole fajnie ze ktos cos napisal :slight_smile: jeszcze raz dzieki dobroprogramomaniaki :smiley:

ale wieta co bylem dzis w komputroniku i koles polecil mi asusa z karta geforce gt 260m i powiedzial ze nie ma lepszej do gier ze ten geforce 330 m i te radeony ktore wyminiliscie “to badziew” tak zekl pan z zaldy sklepu komputronik … Jak myslicie mial racje ? Czy to naciagacz jeba**y ?

Ten asus kosztowl jakies 5000 zl czyli o 500 zl drozej niz moj budrzet hmm ale skoro mowil ze lepszy to warto te 500 zl dozucic ?? Hmm pytanie wlasnie czy ten gf gt 260m to naprawde taki kot ?

www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT … 559.0.html - na tej stronie porównasz wszystkie mobilne kart graficzne.

Wydajnościowo ten GTX 260m jest podobny do HD 5850, jednak bierze dwa razy więcej prądu, nie ma DX11, jest w starszym procesie technologicznym.

Radeony to wcale nie “badziew”. :wink: