Karta graficzna do i3 4130

Cześć, chciałem zmienić moją obecną kartę graficzną (Rx 460) na jakąś bardziej wydajną.
Czy warto jest dokupywać lepszą kartę do tego procesora, czy lepiej go zmienić? Widziałem że dużej różnicy nie ma między taką i3 a i5 z 4 generacji, może polecicie jakiś procesor i kartę do niego?
Z góry dziękuje za odpowiedź

Oj trochę jest z 20 czy 30%.

zmień cały komputer. Nim powiesz, ze nie bo koszty czy jest OK: jedynym realnym zmodernizowaniem byłaby i7, które są w cenie praktycznie nowych Ryzenów. Te drugie są rzecz jasna wydajniejsze.

Czytając temat, bez treści, pierwsze skojarzenie miałem: no to rx 560 będzie apsował idealnie. Tylko, że Ty go praktycznie masz i mocniejsza karta nic nie da. Procesor ją ograniczy, a wymiana procesora jest… nieekonomiczna już.

Policz ile masz i dolicz kilkaset złotych za sprzedaż i pomyślimy. :wink:

1 polubienie

dzięki za długą i szybką odpowiedź ale nie chce zmieniać całego komputera, chodzi mi o lekkie ulepszenie i nie patrzę na to czy wymiana jakiegoś podzespołu jest nieekonomiczna…
Chcę żeby zostało tak jak jest :confused:

Cóż w takim razie możesz kupić dowolna i5, która apsuje do twojej płyty. Kieruj się ceną i do 250 zł się zamkniesz.
Wtedy możesz z czystym sumieniem dokupić karte typu rx 470/570 nowe za max 650 zł, używane często z koparek.
Do tego, znając życie Ram do tych minimum 8 GB musisz podnieść. Kość 4 GB wyjdzie z 60 zł (sprawdź CPUZ jaką masz)
Do tego do i5 prawdopodobnie będziesz musiał dodac inne chłodzenie, to z i3 może być za słabe, cena 50-100 zł).
No i zasilacz jeszcze, jaki masz? RX 570 trochę mocy wymaga i kilkuletni chińczyk może być bombową sprawą. :wink: Nowy Silentium 450W do 150.

1 polubienie

o coś takiego mi chodziło, dzięki
chciałbym się jeszcze zapytać czy nie lepiej byłoby kupić jakąś konsolę? Skoro komputera używam tylko do grania, co powiesz?

To Twoja decyzja, weź pod uwagę tylko, że w komputerze zawsze coś wymienisz, a z konsolami ciężej. Wszystko zależy tez w co grasz, osobiście RTS na ps sobie nie wyobrażam. Patrząc obiektywnie w obu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całego zestawu, czy na konsolę, czy nowy komputer. Częściowe modernizowanie jest w mojej ocenie półśrodkiem, który za rok stworzy kolejne problemy, np. ta i5 pozwoli grać, ale w Open Worldsy trochę mu będzie brakowało mocy (4 rdzenie/4 watki), podobnie w BFach czy ACach.

1 polubienie