Karta graficzna do kompa - warto?

Mój PC dzięki kolegom forumowym będzie na płycie głównej Gigabyte B450M DS3H, a na niej osoazony Ryzen 5 2600 i 16GB RAM. Zasilacz SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze.

Procesor bez grafiki, ale dopiero za 2msc kupię coś typu Radeon RX 570.

Pytanie 1
Teraz mam na stanie GT 630. Znajomy ma GTS 250 do oddania, ale nie wiem czy ruszyć dupę i jechać po niego ? Bo teoretycznie jest lepsza karta od mojego GT 630, sle czy zasilacz podoła ?

Pytanie 2
Drugi znajomy ma do sprzedania GTX 650 (za 6-pak), który jest lepszy od GT 630 i GTS 250 ale… czy zasilacz i płyta główna dadzą radę ?

Ewentualnie proszę o informacje ile mocy może pobierać z zasilacza karta, aby ten ogarnął sprawę.

W obu przypadkach zasilacz i płyta dadzą radę, ale…

Sześć stówek za 650-tkę? Taki żarcik z rana. Chyba, że chodzi o 6-cio pak :slight_smile:

Idź mu kupić te piwa lub colę zależnie od wieku, karta mimo wieku, trzyma jeszcze klase i górny poziom obecnej integry osiąga. Że pójdzie bezproblemowo na Twojej płycie, to i nawet w cos nowszego sobie zagrasz :wink:

247750

A jeszcze zapomniałem, czy wersja karty grafiki GTS 250 512MB da radę na pulpit Win 10 (ewentualnie cs:go) ? Według mnie obleci… ale nie znam się dokładniej.

6-cio pak kupiony i karta w moich rękach. Wyczyszczę, dam nową pastę i przetestuję jutro.

Dzięki :wink:

Karta działa, wywaliłem stary wentylator i zamontowałem… 12cm od AAB :smiley: Cisza i chłód.

EDIT
Niestety to chłodzenie było zbyt wolne. Dałem wentylator od Ryzena i lepiej. A że lubię się bawić to połączyłem kropelką 2x Mistral 80mm (od SilentiumPC) i to wyszło najlepiej dla karty.