Karta graficzna do laptopa

Witam! Otóż mam pytanie. Czy jest jakaś karta graficzna którą mogę do kupić do laptopa i przymocować ją jakoś? Niestety ale mam kartę graficzną intel chipest i jej się nie da wymienić. A zależy mi na tym żeby gry mi “nie lagowały”. I jak napisałem, czy jest możliwość jakoś zamontować kartę graficzną, na jakiś portach lub w środku, laptopa? Sam się nie znam zbytnio na tym, a bardzo mi zależy, aby zamontować jakąś kartę graficzną do laptopa, bo ta “inteloska” jest beznadziejna :(…

http://pclab.pl/news41233.html

I kilkaset linków w Google https://www.google.pl/search?source=ig& … 00&bih=782

Myślę ze nikt tego tak na poważnie nie wypuścił na rynek, plany były, owszem, jednak pewnie cena byłaby zabójcza…

Aha, czyli mam rozumieć że istnieją “zewnętrzne karty graficzne”. A takie pytanie, czy są one dostępne raczej w małej ilości (chodzi mi o to, że jest mało modeli)?

Istnieć istnieją, jednak nie spotkałem się z takimi w obiegu na rynku, nie rób sobie nadziei, niestety masz słabą grafikę w laptopie i nic z tym nie zrobisz, nie da się tak sobie wymienić GPU w laptopie, jest bardzo mało modeli, które nie mają wlutowanych układów w MOBO lapka.

BTW> Myślę że cena takiej “zewnętrznej” karty była by wyższa niż cena średniej klasy blaszaka/lapka…

To są raczej jakby teraz testy “beta” zewnętrznego GPU ;). A znasz się może na komputerach PC, bo znalazłem jeden taki, ale nie wiem czy on jest najlepszy aż do tej ceny. Zależało by mi aby wydać tylko 500-1000 zł.

Ale poszukuje komputera który nie będzie musiał odpalać jakiś super nowych gierek, tylko te takie typu Prince of Persia, NFS, FiFA, Gothic 3 itp…

Niestety nie jestem zorientowany w rynku laptopów (rok temu zamieniłem Lapka na blaszaka :lol: )

Zapytaj w tym temacie chcesz-kupic-laptopa-koniecznie-zajrzyj-tutaj-t344645-1455.html podaj cenę i informacje co do wymagań, celowałbym w coś w górnej granicy plus ewentualnie próba sprzedaży obecnego lapka i dołożenie do tego “1000” :wink:

Na stacjonarnym za 1000 zbytnio nie popykasz bo będzie miał tylko zintegrowaną grafikę, do tego procesor też nie najlepszy, poszukaj w giełdzie, czasami mają fajne kompy do handlu. Za nie duże pieniądze.

W jakimś sklepie znalazłem kompa za 1400 zł i był przeciętny: Procesor intel (nie pamiętam nazwy)3ghz, 2gb ram, kartę graficzną pamiętam tylko że była z GeForce 1gb. Przymierzam się do jego zakupu, lecz postaram się jeszcze coś lepszego znaleźć z tym 1000zł to przesadziłem ;), raczej 1500zł, to minimum :slight_smile:

Nie kupuj gotowego kompa. Spójrz na ten temat ocena-zestawu-cpu-2120-1500zl-t481168.html kompik składany samemu sobie będzie lepszy niż gotowiec.