Karta graficzna do monitora 2k

GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 (192 Bit) 2xDVI-D, HDMI, DP, BOX (GV-N1060WF2OC-6GD) w Morele.net
https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

 

Czy powyższa karta będzie wystarczająco mocna, aby płynnie odtwarzać filmy w jakości 2560x1440 na monitorze o takiej właśnie rozdzielczości? Co prawda specyfikacja techniczna wskazuje na obsługę nawet wyższych rozdzielczości, ale czy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto posiada taki monitor i podzielić się swoją praktyką? Żeby była jasność: nie interesują mnie żadne gry, jedynie oglądanie filmów.

Jak wynika z trzeciej opinii pod tą kartą na morele, - to ta karta ma obsługę ultra hd. Czytałem też co nieco na intel nvidia. Jeśli tylko masz taki monitor, to pasuje Ci ten zakup. Obsługuje directx 12 i  bez podkręcania większość nowych gier pójdzie. Tylko zazdrościć.

No szkoda, że nie odezwał się posiadacz takiego monitora, ale dzięki. A doczytałem w międzyczasie, że procesor, który zamierzam kupić (i7-6700k) obsługuje rozdzielczość 4k, więc w zasadzie nawet mógłbym sobie odpuścić kupowanie tej karty.